Baník před návratem domů remizoval s RAD Bělehrad

Lebring - Fotbalisté ostravského Baníku na závěr herního soustředění v Rakousku remizovali s ambiciózním nováčkem srbské ligy RAD Běleherad 2:2.

20.7.2008

Baník před návratem domů remizoval s RAD BělehradFoto: DENÍK/Aleš Uher

O výhru svěřence trenéra Karla Večeři připravila smůla v koncovce, protože hned třikrát pomohla soupeři branková konstrukce. Zeher a Otepka mířili do břevna a Střihavka po úspěšném sólu orazítkoval tyč. „Mrzí mě jenom to, že jsme nevyhráli, protože jsme měli dost šancí. Věřím ale, že to tam začne padat,“ uvedl kouč Baníku Karel Večeřa, jehož tým nastoupil až na Svěrkoše a Vaška v nejsilnější sestavě. Ostravský kanonýr měl o víkendu individuální tréninkový program. „Hodně jsem běhal a makal na fyzické kondici,“ uvedl Svěrkoš.

Bělehrad sice hned v úvodu šel do vedení, ale pak se dostal pod místy až drtivý tlak. Ostravští konečně začali produkovat fotbal, kterým se prezentovali v minulé ligové sezoně. Hodně aktivní byl Zeher, jehož první střelecký pokus z 11. minuty skončil na břevně. První gól v Rakousku vsítil Baník o deset minut později, kdy Lukešovu střelu Božič jen vyrazil a dobíhající Zeher střílel do prázdné branky.

Další velké šance pak měli opět Zeher, Střihavka (trefil tyčku) a Lička, který si na postu levého záložníka vedl velmi dobře. Baník šel do vedení hned v úvodu druhého poločasu, kdy si střelu Střihavky srazil do vlastní sítě Obrovač. Bělehrad ale hned vzápětí vyrovnal a nakonec i se štěstím remízu ubránil. „Bohužel jsme se opět nevyvarovali chyb v obraně, kdy jsme stejně jako v zápase s Panathinaikosem dostali gól kvůli malému důrazu v osobním souboji. To jsou ale věci, které se dají odstranit. Ve zbylých dnech před ligou na tom budeme pracovat,“ uvedl Večeřa.

Potvrdil, že se pomalu formuje sestava, která vyběhne v ligové premiéře na Kladno. „Vše začíná od obrany, když jsme tam jistí, více si dovolíme i v útoku. To bylo poznat hlavně v prvním poločase,“ dodal Večeřa.

Baník v pondělí dopoledne v Kapfenbergu naposledy trénuje a po obědě vyráží domů.

Baník Ostrava – FK RAD Bělehrad 2:2 (1:1). Branky: 21. Zeher, 47. vlastní Randelovič – 6. Jovanovič, 50. Obrovač. Baník Ostrava – I. poločas: Buček – Ricka, Bolf, Neuwirth, Tchuř – Rajtoral, Lukeš, Marek, Lička – Střihavka, Zeher.

Baník Ostrava – II. poločas: Buček – Marek, Bolf (62. Pavlík), Neuwirth, Tchuř (62. Tomašák) – Rajtoral (62. Mucha), Otepka, Metelka, Mičola – Střihavka (60. Markovič), Zeher (60. Přecechtěl).

Kamenná svatba i jubileum: Vlasta s Vladimírem jsou spolu už 65 let

/FOTOGALERIE/ Nově otevřená obřadní síň radnice Ostravy-Jihu v pátek hostila první kamennou svatbu – pětašedesát let společné cesty životem oslavili Vlastimila (86) a Vladimír (90) Jakešovi.

Velký návrat: Baník uloví i Laštůvku

Největší zimní posila přichází naposledy! Fotbalový tým Baníku Ostrava posílí také gólman Jan Laštůvka, který je podle informací Deníku s vedením ostravského klubu už nějaký čas dohodnutý na podmínkách a čeká se jen na svolení pražské Slavie.