„Obměna není tak razantní. Odešli vlastně jen dva hráči základní sestavy. Obrana zůstala prakticky pohromadě, zálohu, kde vypadl Pulkert, doplnil zkušený Tomáš Kuchař a v útoku se k Prohászkovi přidá jeden ze trojice Fromelius, Poznar a Diviš,“ vypočítal vítkovický trenér.

Kádr se pod jeho vedením začal připravovat na novou sezonu 26. června a celou přípravu prožili Vítkovičtí prakticky doma. Jen herní soustředění absolvoval tým v Šilheřovicích. „Byli jsme tam velmi spokojeni a plánujeme, že na to navážeme i v příštích letech,“ řekl Grussmann.

V minulých ročnících druhé nejvyšší fotbalové soutěže bojovaly Vítkovice jenom o záchranu. A to by letos mělo být jinak. „Chceme hrát v první polovině tabulky. Máme dostatečně kvalitní tým, a pokud nás nepostihnou zranění, pokládám to za reálné. Proto se na novou sezonu hodně těším,“ řekl sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk.

Klíčovými postavami v cestě do horních pater tabulky by měli být nově příchozí Tomáš Kuchař, jenž loni hrál první ligu v Bohemians 1905, útočník Martin Prohászka, obránce Karel Doležal, a také gólman reprezentace ČR do devatenácti let Tomáš Vaclík, o němž se hovořilo, že Vítkovice zřejmě opustí. „Jsme s Tomášem domluveni, že zůstane. Nemá kam spěchat. Čeká ho mistrovství světa dvacetiletých a pokud by odešel někam, kde by nechytal, tak by si příliš nepomohl,“ prozradil Grussmann. Přesto jeho odchod nevylučuje. „Stát se může samozřejmě cokoliv. Ale ta nabídka by musela mít velkou váhu,“ uzavřel Grussmann.

Předpokládaná sestava: Vaclík – Hrdlovič, Švehla, Doležal, Derych – Novák, Křiva, Kuchař, Mikulenka – Prohaszka, Fromelius.