Hanáci, poprvé vedení trenérem Josefem Muchou, vstoupili do zápasu dobře a rychle vedli. V 9. minutě našel Krutý přesnou přihrávkou Korčiána, jemuž první střelu stačil brankář Vaclík vyrazit, ale na opakovanou ránu už neměl nárok. Vedení ovšem domácím moc neprospělo a Vítkovice začaly jejich defenzivu provětrávat. Ve 32. minutě zahrával přímý kop Novák a balon z jeho kopačky zapadl až do branky. To hosty nabudilo a do konce poločasu byli v poli lepší.

Po přestávce oba týmy dost dlouho hrozily jen ze standardek. V 61. minutě ale vyrobili Vítkovičtí hrubku a před Korčiánem byla téměř prázdná branka. Domácí útočník ale trefil jen zadáka Derycha, který se stihl vrátit. Korčiána selhání mrzet nemuselo. O deset minut později dostal znovu míč od Krutého a prostřelil brankáře Vaclíka podruhé.

Jsem rád, že se nám povedl vstup do sezony. Po přestávce už jsme byli lepší a nakonec se nám podařilo přidat i druhou branku,“ řekl trenér HFK Olomouc Josef Mucha.

„Měli jsme v prvním poločase několik slibných možností, ale prosadili jsme se jen jednou. Branky jsme inkasovali po zbytečných chybách. Třeba před druhou náš hráč přihraje soupeři na velké vápno… Takhle to nejde řešit,“ smutnil trenér Vítkovic Alois Grussmann.

HFK Olomouc – Vítkovice 2:1 (1:1) Branky: 9. a 71. Korčián – 32. Novák. Rozhodčí: Hrubeš – Peřina, Marek. ŽK: Krutý, Kučerňák – Derych. Diváci: 642.

HFK: Doležal – Dadák, Čučka, Zlatohlavý, Josefík – Spáčil (59. Vurčík), Kučerňák, Škuta, Krutý – Galajda (86. Los), Korčián (81. Mindenberg). Trenér: Josef Mucha.

Vítkovice: Vaclík – Hrdlovič, Švehla, Cverna (81. Poznar), Derych – Novák (74. Plešek), Kuchař, Křiva, Mikulenka – Prohászka, Diviš. Trenér: Alois Grussmann.

(pet)