Slavia na hrotu se Šventem a Necidem začala na Bazalech lépe a aktivní hrou vůbec nepustila domácí do tlaku. V 15. minutě hosté navíc z nenápadné akce udeřili. Krajčík přesným centrem z pravé strany našel ve vápně Necida, který hlavou vsítil svůj čtvrtý gól v sezoně. O šest minut později zasadila Slavie rozhozenému ostravskému týmu další úder. Pro změnu z levé strany Švento přesným pasem našel Belaida, který ukázkovým volejem zmrazil Bazaly podruhé. „Byl to náš záměr chodit důrazně do vápna. Jednou to vyšlo mě, podruhé Belaidovi,“ usmál se útočník Tomáš Necid.

Slavie pak v návalu euforie úplně přestala bránit a hned z protiútoku inkasovala. Svěrkoš dostal ve vápně prostor, jeho ránu Vaniak vyrazil a dobíhající Mičola lehce snížil. Z těžkého direktu se najednou nemohla vzpamatovat Slavia, která měla při dalších šancích domácích i štěstí. Po centru Ličky si dokonce při nedorozumění s gólmanem málem vsítil Krajčík vlastní gól. Stejný hráč pak obětavě zablokoval ránu Svěrkoše. „To se nám nesmí stávat, vlastní pasivitou jsme domácí dostali zpátky do utkání. Úplně jsme přestali hrát a Baník nás za to potrestal,“ mínil Necid.

Patnáct tisíc fanoušků na Bazalech se bavilo dobrým fotbalem i ve druhém poločase, který začal Baník náporem. V dobrých šancích byli Lička a Svěrkoš, ale Vaniak svůj tým v klíčové fázi utkání podržel. Paradoxně v době největší ostravské převahy hosté potřetí udeřili. Na hranici velkého vápna dostal prostor Belaid a podruhé v zápase se trefil k tyči. Trenér Večeřa reagoval dvojím střídání, které se vyplatilo. Střídající Zeher tvrdě vypálil, Vaniak míč pouze vyrazil a Svěrkoš dohnal ve střelecké tabulce Slávistu Necida. Ostravským pak rychle ubývaly síly a do šancí se už nedostávali. Slavia, která na branku Vaška vyslala za celý zápas tři střely, hrála chytře a o těsné vedení už nepřišla. „S výhrou jsme moc spokojeni, i když by se i v naší hře našli vady na kráse,“ smál se po utkání kouč Slavie Karel Jarolím.

Zklamaný byl po zápase ostravský útočník Václav Svěrkoš, který se podepsal pod oba góly svého týmu. „Hodně nám ublížily dva laciné góly z prvního poločasu. Tam jsme nechali dvakrát soupeřovy hráče úplně sami a oni šance proměnili,“ litoval Svěrkoš, který i o poločase věřil, že v silách jeho týmu je desetileté prokletí zlomit. „Měli jsme šance, ale pak přišel třetí gól. Ještě jednou jsme se dokázali vzchopit, ale na remízu to už nevyšlo. Je to hrozná škoda, protože Slavie byla dneska k poražení,“ dodal Svěrkoš.

V obdobném duchu mluvil i Karel Večeřa. „Dva góly soupeře z prvního poločasu zápas rozhodly, tam jsme prostě ty situace nepokryli a krutě za to zaplatili,“ dodal Večeřa.

FC Baník Ostrava – SK Slavia Praha 2:3 (1:2). Branky: 23. Mičola, 72. Svěrkoš – 16. Necid, 22. Belaid, 65. Belaid. Rozhodčí: Jech – Filípek, Pelikán. Žluté karty: Bolf – Belaid, Šiklič, Neicd. Diváci: 15 053.

Baník: Vašek 3 – Marek 3, Neuwirth 4, Bolf 3, Tchuř 2 – Mičola 3 (83. Metelka), Galásek 3, Otepka 2, Lička 3 (65. Zeher 2) – Svěrkoš 2, Lukeš 4 (65. Střihavka 2). Trenér: Karel Večeřa.
Slavia: Vaniak 1 – Krajčík 2, Suchý 2, Brabec 2, Šiklič 2 – Janda (69. Ivana 2), Belaid 1 (75. Volešák), Tavarez 2, Černý2 (65. M. Jarolím 2) – Necid 2, Švento 2. Trenér: Karel Jarolím.