„Dá se předpokládat, že zájem bude velký. Prosíme fanoušky o trpělivost a shovívavost. Každý si bude moci zakoupit maximálně čtyři vstupenky, ale podmínkou je, že bude mít s sebou rovněž doklady totožnosti všech fanoušků, kterým vstupenku na zápas kupuje,“ uvedl manažer pro komunikaci a vnější vztahy FC Baník Ostrava Igor Bruzl.

Mladým zájemcům o lístky, kteří zatím nemohou být ještě držiteli občanského průkazu ani nevlastní cestovní pas, postačí fotokopie dokladu totožnosti jednoho ze zákonných zástupců. „Lístek bude speciálně označen jako dětský a pouze osoba mladší patnácti let pak na něj bude moci projít do hlediště,“ doplnil Bruzl a připomenul, že v den konání zápasu se budou lístky prodávat jen do pravého poledne, pak bude prodej zastaven, i když by nebylo vyprodáno.

Zápas na Bazalech budou provázet určitě nejpřísnější bezpečnostní opatření, jaká kdy byla na fotbalovém zápase v České republice k vidění. „Uděláme všechno pro to, aby nemohlo dojít k promíchání fanoušků obou táborů. Černému trhu s lístky by měla zamezit kontrola přímo u vchodu. Poprvé využijeme soukromoprávní koncept pána domu, kdy budeme rozhodovat, kdo na stadion půjde, a kdo ne,“ poznamenal Bruzl.

Princip je jednoduchý. Každý fanoušek bude procházet branou s dokladem totožnosti v ruce. Pokud se jméno a příjemní nebude shodovat s údaji uvedenými na lístku, bez náhrady škody na stadion nebude vpuštěn. „Kontrola u vchodů bude přísnější. Náš stadion už nepatří mezi moderní, proto bude uzavřena celá komunikace kolem něj, aby diváci měli dostatek prostoru na čekání. Chceme tam pro ně připravit i možnost občerstvení,“ poznamenal.

Obavy pořadatelů jsou prý na místě. „Radikální část fanoušků Spartaku patří mezi hodně aktivní, navíc s klubem sympatizují příznivci Lechu Poznaň, kteří patří na chuligánské scéně našich polských sousedů mezi nejvyhlášenější ekipy. Lech sice hraje zápas Poháru UEFA ve Vídni proti Austrii, jenže Poláci dostali jen čtyři stovky lístků, přitom na zápase předkola v Curychu jich byly dvě tisícovky. Panují obavy, aby nepřijeli do Ostravy. Pokud dorazí, tak se na stadion nedostanou. I lístky do sektoru hostů lze koupit jen přes Spartak,“ dodal Bruzl.