Po šesti kolech nula bodů a neuvěřitelné skóre 3:15, to je série, kterou potřebují vítkovičtí fotbalisté nutně přerušit. Lehké to ale mít nebudou, protože je dnes na vlastním hřišti čeká největší favorit soutěže, Bohemians 1905, jehož kádr je nabitý známými jmény. Vždyť stačí jen připomenout Marka Nikla, Lukáše Hartiga, Dalibora Slezáka či z mladíků talentovaného Jana Morávka.

Klokani se loni neudrželi v nejvyšší soutěži a chtěli by se do ní co nejdříve vrátit. Jejich bilance ve druhé lize je v podstatě opačná než u Vítkovic. V dosavadních šesti kolech ještě neprohráli, i když v posledních dvou kolech získali jen po bodu. O víkendu Klokani ztratili doma s Mostem. V Ostravě tak tým trenéra Hoftycha bude chtít naplno bodovat.

„Favorit je jasný, ale my nesmíme hledět na tabulku. Chceme udělat co nejlepší výsledek, a to znamená, že chceme vyhrát. I když lehké to nebude. Soupeř má opravdu kvalitní mužstvo,“ řekl trenér Vítkovic Vlastimil Palička, kterého trápí především špatná obrana. Ve třech posledních soutěžních utkáních totiž mužstvo inkasovalo vždy po čtyřech brankách. „Když dostaneme tolik gólů, je jasné, že nemůžeme vyhrávat. Celý týden jsme věnovali nácviku defenzivy a snad se to konečně projeví,“ posteskl si kouč Vítkovic. Pro něj bude zápas proti Bohemians domácí premiérou na lavičce ostravského týmu. Už v minulém týdnu odkoučoval dvě utkání, ale výsledkem byly vysoké porážky ve Frýdku–Místku a proti rezervě Sparty.

„Změna trenérů nepřišla v nejlepší okamžik. Měli jsme dvě utkání v týdnu a s týmem nebyl čas neco vymýšlet. Teď jsme měli více prostoru a snad jsme ho dokázali optimálně využít. Na klucích jsem během týdne viděl dosti velký pokrok. Teď to jen musíme přenést na hřiště,“ dodal Palička.

V utkání bude postrádat hned šest zraněných hráčů - brankáře Vaclíka, obránce Švehlu, Hrdloviče, Cvernu a Mikulenku a záložníka Křivu. „Pouze u Mikulenky je ještě malá šance, že by mohl nastoupit,“ posteskl si vítkovický kouč. Ale ani soupeř nepřijede kompletní. V úterý se operaci zlomené nohy podrobil záložník Ivan Hašek.