Svým způsobem to bude ostrá generálka pro zápas Poháru UEFA se Spartakem Moskva. Právě nedělní ligový duel v Teplicích by měl být pro ostravské fotbalisty tím správným odrazovým můstkem pro příští náročné dny. V kabině Baníku se ale o utkání se Spartakem Moskva nemluví. „Doopravdy na něj nemyslíme.

Pro nás je nyní nejdůležitější duel v Teplicích. Po domácí porážce se Slavií potřebujeme rychle dohnat bodovou ztrátu a nejlepší by bylo to učinit už v neděli,“ poznamenal zkušený obránce René Bolf.

Ostravský kouč Karel Večeřa připustil, že během reprezentační přestávky byl prostor na rozbor nepříliš povedeného startu do ligy. „Chyběla nám snad s výjimkou domácího utkání s Brnem hlavně agresivita. Když to vezmu jmenovitě, Bolf jako by se díval na Galáska, co ukáže, Galásek na Otepku, Otepka na Svěrkoše a tak dále,“ poznamenal Večeřa a jedním dechem dodal: „Jenže nejde jít do zápasu s tím, že do toho dáte devadesát procent a čekáte, že jiný dá sto deset. Tahle rovnice neplatí. Každý musí makat na sto procent.“

Připustil, že přijdou změny v sestavě. „Ale hráči nesmějí být naštvaní, když nejsou hned v základu. I ten, kdo naskakuje na třicet minut, má v týmu místo,“ řekl Karel Večeřa. Teplice přes přestávku posilovaly: do branky přišel na hostování exostravský Michal Daněk a záložní řadu vyztužil slovenský reprezentant Blažej Vaščák z italského Lecce. Kvůli trestu teď však klub ze stínadel přišel o stopera Petra Lukáše. „Teplicím se začátek sezony moc nepovedl, o to složitější to bude,“ dodal kouč Baníku Karel Večeřa.

Pikantní premiéra posily Teplic
Teplice - Pokud si v neděli odpoledne připíše 62. start v nejvyšší soutěži, bude to pro pětadvacetiletého gólmana Michala Daňka hodně pikantní premiéra v teplickém dresu. „Určitě jsem rád, že to takhle dopadlo a já jsem v Teplicích. Ve hře bylo víc klubů, ale pro mě je nejdůležitější, že dostanu šanci opět chytat českou ligu. Nechtěl jsem půl roku sedět někde na zadku,“ řekl Daněk, který je na severu Čech zatím na půlročním hostování.
V Baníku jste strávil podstatnou část kariéry, věříte, že v neděli nastoupíte?
Tak jistě, byl bych rád a přeji si to. Sestavu ale určí trenér, záleží na něm.
Byl by to asi zvláštní zápas že?
Proti Ostravě je to pro mě vždycky hodně prestižní. Je to pro mě víc než nastoupit proti Spartě nebo Slavii.
Usilovala o vás také Mladá Boleslav, rozhodoval jste se dlouho?
Ani ne. Za Teplice jsem rád, na sto procent věřím, že se detaily dořeší. Teď už bude záležet pouze na mně, zda se dokážu prosadit.
Bude u hostování klauzule o jeho dalším prodloužení či přestupu?
Tak to opravdu nevím, to se musíte zeptat šéfa Plzně pana Kříže.
Jak vás teplická kabina přijala?
Normálně, jako všude jinde. Mám za sebou první trénink, kluky znám z ligy, ale zatím se tady rozkoukávám.
Na začátku roku jste zamířil na hostování do West Bromwiche, ale moc jste se v Anglii neprosadil. Jak na angažmá budete vzpomínat?
Jedině dobře. Nasbíral jsem plno zkušeností, které mě můžou do budoucna jen posílit. Věřím, že z nich můžu těžit. (jn, au)