Spartak ještě nastoupil bez dánského trenérského tandemu Michael Laudrup – Erik Larsen, které utkání sledovalo pouze z tribuny a premiéru si odbude až na Bazalech. Hned v 1. minutě vlétl do šestnáctky Sajenko, stoper FK si pomohl faulem a kopala se penalta. Brazilec Mozart ale levačkou minul šibenici. Gólu se Spartak dočkal po čtvrthodině, když gólman vyběhl daleko na centr, míč nezasáhl a mladičký devatenáctiletý Vladislav Ryžkov otevřel levačkou pohodlně skóre. Domácí se zlepšili po přestávce, kdy dvěma góly senzačně, ale zaslouženě otočili skóre. „Bylo to derby se vším všudy. Spartak dobře začal a mohl vést i vyšším rozdílem. Ve druhé půli umožnil soupeři chybou srovnat, a když se pak obrana dostávala pod tlak, byla zranitelná,“ řekl asistent trenéra Baníku Karel Kula, který utkání přímo v Moskvě sledoval. Jednoznačně však před zápasy 1. kola Poháru UEFA favorizoval soupeře. „I ve druhé půli ukázal Spartak svou sílu, hlavně rychlý přechod do útoku s hbitými krajními záložníky Bystrovem a Sajenkem je jeho největší zbraní. I když tým možná není v pohodě, je to hrozně silný mančaft,“ upozornil Karel Kula.

Zástupci Baníku si prohlédli stadion Lužniki a hotely Radisson SAS i Český dům, kde Baník bydlet. „Stadion pro skoro osmdesát tisíc lidí je impozantní. Umělý trávník je hodně měkký, dobré obutí, to bude alchymie,“ dodal Kula.

FK Moskva – FC Spartak Moskva 2:1 (0:1), branka: 53. Bracamonte, 63. Ivanov – 15. Ryžkov.

Sestava Spartaku: Pletikosa – Fatih, Filipenko, Stranzl, Šiškin – Kováč, Mozart – Bystrov, Sajenko – Dzjuba (61. Prudnikov), Ryžkov (72. Maidana).

Nejbližší program ostravskému Baníku
Teplice - Až bezprostředně po nedělním ligovém utkání v Teplicích začali fotbalisté ostravského Baníku přemýšlet nad čtvrtečním utkání 1. kola Poháru UEFA se Spartakem Moskva. Ostravský kouč Karel Večeřa před klíčovým utkáním sezony zvolil vcelku klasický model přípravy. Dnes a zítra má tým po jednom tréninku. Ve středu odpoledne pak čeká ostravské fotbalisty předzápasový trénink, tisková konference a následný odjezd na soustředění. Ve čtvrtek pak ostravský tým nastoupí od 18.40 hodin vyzve na Bazalech Spartak Moskva. (au)

Lístků na utkání se Spartakem je dost!

Ostrava - Více než devět tisíc vstupenek na utkání Baník – Spartak zatím zmizelo z pokladen na Bazalech, kde bylo mimořádně otevřeno i o víkendu. Lístky jsou na Bazalech k mání i nadále vždy od 9 do 18 hodin. Vedení Baníku upozorňujeme, že předprodej vstupenek skončí ve čtvrtek 18. září ve 12 hodin, lístky na pokladnách se už prodávat nebudou, ani pokud by nebylo do té doby vyprodáno! (au)