Jak z toho ven? Tuhle otázku si museli pokládat fotbalisté ostravského Baníku během včerejší dlouhé cesty z Teplic. Do smíchu jim moc nebylo a je jasné, že vzduchem musela létat i hodně silná a ostrá slova.

I když na Stínadlech vyloženě neselhali, domů odjížděli s prázdnou. „Rozhodla jedna standardní situace, na kterou jsme se přitom opět celý týden připravovali. Takhle to je pořád dokola, pokud budeme tyhle chyby opakovat, nikdy se nezlepšíme. Musíme si přiznat, že se standardkami máme problém,“ poznamenal zklamaně obránce Aleš Neuwirth.

Nemyslel si, že by jeho tým vyloženě selhal. „Domácí nás rozhodně nepřehrávali a do šancí jsme je vůbec nepustili. Po jejich vedoucí brance jsme měli drtivý tlak, ale bohužel se nám gól vsítit nepodařilo. Byla to smolná porážka,“ poznamenal Neuwirth, který byl těsně před koncem utkání po druhé žluté kartě vyloučen.

Hodně rušno bylo i po závěrečném hvizdu, kdy se do slovních potyček dostalo hned několik fotbalistů z obou týmů. Teplický obránce Rosa si po zápase stěžoval, že jej ostravský útočník Václav Svěrkoš inzultoval. Incident je popsán také v zápise o utkání a zřejmě se jím bude zaobírat disciplinární komise ČMFS. „Jestli Rosa říká, že jsem jej inzultoval, tak to asi bude pravda… Tohle je podle mě výsměch. Oba jsme se drželi za krk a on najednou spadl a začal se na zemi svíjet. Musím se tomu smát, ale nechci to dále rozebírat. Nemá to cenu. Bude to vidět na záznamu, ať si o tom každý udělá obrázek sám,“ uvedl Svěrkoš.

Samotné utkání se mu už kvůli výsledku hodnotilo taky velmi těžce. Pojmenoval ale příčiny, proč jeho tým za celý zápas prakticky neohrozil branku. „Z obou stran to nebyl moc pohledný a kvalitní fotbal. Nám se vůbec nedařil přechod do útoku. Chyběla lepší finální přihrávka, více jednoduchosti. Dobře jsme bránili, ale dopředu nám to moc nešlo,“ uznal Svěrkoš. Odmítl, že by jeho výkon ovlivnilo zranění kolene, kvůli kterému předčasně odjel i z reprezentačního srazu. „Hrál jsem pod prášky. Zabrat jsem mohl, i když to asi moc vidět nebylo,“ usmál se trpce Svěrkoš.

I on věděl, že situace Baníku není vůbec dobrá. „Potřebujeme jeden vydařený zápas, aby nás nakopl. Musíme začít každý u sebe, takhle hrát dále nemůžeme,“ uvedl Svěrkoš.

Ani on po letním posílení týmu tak špatný start do ligy nečekal. „Prostě se ukazuje, že pouze jména fotbal nedělají. Podle soupisky máme lepší a kvalitnější tým než loni, ale na hřišti to tak vůbec nevypadá,“ řekl Svěrkoš, jehož tým čeká už ve čtvrtek na Bazalech náročný zápas 1. kola Poháru UEFA se Spartakem Moskva.

Svěrkoš se jen pousmál nad tím, že by právě úspěch z tohoto utkání mohl být tím správným dopinkem. „Být to tak samozřejmě může, ale každý ví, jak silný protivník nás čeká. Nesmíme mít ani hlavy moc dole, to by taky moc dobré nebylo. Já věřím, že se dáme dohromady a i s pomocí fanoušků se o to porveme,“ dodal Svěrkoš.