Na Bazalech i po nedělní porážce v Teplicích panuje klid. Kdo čekal dusno, pohovory s hráči a pohřební náladu, musel být zklamán. „Nechte nás pracovat, jedeme dále. Všichni víme, že to není ideální, ale nyní se potřebujeme, co nejlépe připravit na duel se Spartakem,“ řekl třeba člen představenstva Baníku Jakub Kahoun.

I když je situace vážná, panice nepropadli hráči ani trenér Karel Večera. „Pod tlakem jste celou sezonu, někdy pod větším, jindy pod menším. Se startem do ligy spokojeni být rozhodně nemůžeme. Pro mě je důležité, že tým je dobře natrénovaný. Potřebujeme se chytit, zvednout si sebevědomí. Kluci musejí ukázat, co v nich je, i na hřišti,“ poznamenal Večeřa.

K utkání v Teplicích se moc nechtěl vracet. „Je třeba si přiznat, že jsme se porazili sami. Jedinou pozitivní věcí bylo, že jsme až na tu osudnou standardní situaci, kdy jsme inkasovali, zvládli zápas v defenzivě. Domácí žádnou šanci neměli. Obrana byla doopravdy slušná. Od ní se musíme odrazit,“ podotkl Večeřa. Jasně pojmenoval i důvody, proč to jeho týmu nešlo v ofenzivě. „Chyběla tomu jednoduchost,“ podotkl Večeřa.

Aby problémů nebylo málo, fotbalová veřejnost včera řešila inzultaci teplického obránce Antonína Rosy, kterého po závěrečném hvizdu chytil za krk ostravský útočník Václav Svěrkoš. Ostravský kanonýr se k incidentu vyjádřil bezprostředně po utkání (Deník informoval) v Teplicích. „Soustředíme se na čtvrteční utkání se Spartakem Moskva. Vašek Svěrkoš ani nikdo z klubu se už k celé věci nebude vyjadřovat. Vše mají v rukou kompetentní fotbalové orgány,“ uvedl na pondělní tiskové konferenci mluvčí klubu Igor Bruzl.

Trenér Večeřa před zápasem se Spartakem cítí respekt ze síly protivníka. „Čeká nás těžký soupeř, o jehož kvalitě nemá cenu polemizovat. Ale hrát se dá s každým,“ uvedl Večeřa, který naznačil, s čím jeho tým do 1. kola Poháru UEFA půjde. „Ten souboj má dva poločasy, jeden se hraje ve čtvrtek v Ostravě druhý pak v Moskvě. Já si přeji, abychom i ve druhém poločase měli naději na případný úspěch,“ dodal Večeřa.