V letošním ročníku zatím jednoznačně nejvíc. Navíc došlo k incidentu mezi reprezentantem Svěrkošem (na snímku) a teplickým mladíkem Rosou, který bude řešit disciplinární komise. Přitom utkání, kde se očekávaly největší nepokoje, proběhlo naprosto v klidu. Dva „zlí muži“ – sparťanský stoper Tomáš Řepka a brněnský útočník Aleš Besta si účty za poslední vzájemný duel nevyřizovali. Že na jaře Řepka mrsknul míčem po Bestovi, který se teatrálně skácel? Zapomenuto! „V průběhu zápasu jsme si spolu dokonce i plácli. Už dopředu jsem říkal, že to bude férové,“ vyprávěl Besta.

Oba „ostří hoši“ by za neděli mohli dostat cenu fair play. Rozhodčí Jech rozdal v Brně jen dvě žluté karty, žádnou Bestovi nebo Řepkovi. Zato ostatní sudí hráli řádný karetní mariáš. Považte: v sedmi víkendových zápasech rozdali 35 žlutých karet. A hned čtyři fotbalisté museli předčasně pod sprchy. Za předchozích pět kol přitom bylo dohromady vyloučeno pět hráčů, tedy v průměru jeden na kolo! Aleš Neuwirth, Ladislav Onofrej, Pavel Besta a Pavel Verbíř, to je seznam hříšníků. Udivuje v něm zejména poslední jméno. „S hráčem to ještě probereme, podobné věci by se neměly stávat,“ prohlásil na adresu jindy nekonfliktního teplického kapitána jeho trenér Jiří Plíšek. Spoluhráč Sabou pak Verbířovy protesty u rozhodčího, za které záložník druhou žlutou kartu dostal, dokázal okomentovat i beze slov: zaťukal si na hlavu… Nežádoucí momenty zápasu Teplice – Ostrava tím ale teprve začaly. V poslední minutě se nechal vyloučit ostravský Neuwirth, jako jediný hráč dostal v letošní sezoně už druhou červenou. A jako „přídavek“ přišla strkanice Svěrkoše s Rosou, po níž druhý jmenovaný obvinil reprezentačního útočníka z inzultace.

„Oba jsme se chytli a on se svalil na zem. Myslím, že to bude vidět na kameře. Že to byla ode mě inzultace? To je výsměch,“ pronesl Svěrkoš. Přesto ostravský trenér Karel Večeřa přiznal: „Závěr byl nervózní a vyhecovaný. Určitě zbytečně.“ Ano, 6. kolo fotbalové ligy bylo zatím tím „nejčervenějším“ v sezoně a zápas mezi Teplicemi a Ostravou jeho největší kaňkou…

(au, mar)