Kapacita stadionu je přitom snížena na 17 068 míst. „I proto je jasné, že lístků je stále dostatek,“ řekl manažer pro komunikaci a vnější vztahy FC Baník Ostrava Igor Bruzl s tím, že předprodej pokračuje na Bazalech také dnes od 9 do 18 hodin.

Baník se v evropském poháru představí po třech letech. Naposledy v Ostravě hrál v 15. září 2005 nizozemský Heerenveen a utkání sledovalo 10 337 diváků. „Tuhle metu překonáme,“ uvedl Bruzl.

Věří, že zítřejší návštěva bude obdobná, jaká sledovala utkání rok předtím s anglickým Middlesbrough (15 351). „To bychom byli spokojeni,“ potvrdil Bruzl.
Zítra se už kvůli bezpečnostním opatřením budou lístky prodávat (9.30 až 18 hodin) pouze ve Fanshopu FC Baník Ostrava v centru města na „Kuřím rynku“.

„Zní to komplikovaně, ale vzhledem k přísným bezpečnostním opatřením v den utkání už nebylo možno realizovat jakýkoliv prodej na Bazalech. Nejbližší okolí stadionu bude totiž už bedlivě střeženo policisty i pořadateli,“ uvedl Igor Bruzl.

Potvrdil, že se mezi ostravskými příznivci množí dotazy, jak si případně lístky vyměnit.

„Jsme připraveni, že někdo na zápas nebude moci jít a rád by lístek prodal svému známému. V den zápasu ale musí nový majitel lístku dojít do Fanshopu na Kuřím rynku s okopírovaným dokladem totožnosti prvního vlastníka lístku a svým dokladem totožnosti, a naše děvčata z ticketingu mu lístek hned přebukují,“ poznamenal Igor Bruzl.