K mání jsou již pouze ve Fanshopu na Kuřím rynku v centru Ostravy. Do přibližně 11.30 hodin se od rána prodalo jen několik kusů, zájem není nijak velký. Do obchodu přicházejí pouze jednotlivci.

Pořadatelé počítají, že se v sektoru hostí objeví maximálně dvě stovky ruských fanoušků. „Více než dvě stovky lístků do sektoru pro hosty po Baníku už ani žádat nebudeme, zatím totiž ještě není tato kvóta vyčerpána,“ uvedl na serveru Baníku Ostrava Sergej Nožnin, šéf bezpečnosti FC Spartak.

Právě z příznivců Spartaku Moskva, proslulými svými rvačkami, panovaly největší obavy. O tom, co dokáží, se vloni přesvědčili i pražští policisté během pohárového zápasu mezi Spartou Praha a Spartakem Moskva.

„Teď už pevně věříme, že na stadionu bude absolutní klid a hlavně bezpečno, udělali jsme pro to maximum. Naše přísná bezpečností opatření asi řadu diváků, kteří by sympatizovali s týmem soupeře, od cesty odradila,“ uvedl na baníkovském serveru předseda představenstva Baníku Ostrava Tomáš Trucha.

Policisté přesto celou situaci pozorně monitorují. Problémy by totiž mohli způsobit fanoušci spřízněných polských klubů GKS Katowice a Lech Poznaň. První udržují úzké kontakty s Baníkem, druzí se Spartakem.

Na pořádek v ulicích Ostravy dohlíží na osm set policistů a strážníků včetně jízdních oddílů a těžkooděnců. Po poledni se nad městem objeví i vrtulník monitorující dopravní situace a pohyb fanoušků. V Ostravě je nyní několik desítek ruských a polských příznivců. Incidenty nejsou hlášeny.

Noc na čtvrtek proběhla podle mluvčí ostravské policie Gabriely Holčákové poměrně v klidu. Informace o plánované rvačce na Stodolní ulici se nakonec nepotvrdily.