Fotbalisty ostravského Baníku i po porážce vyprovázel do šaten potlesk fanoušků. „Myslím, že se stydět nemusíme. Podali jsme v této sezoně jasně nejlepší výkon. Právě na něj musíme v dalších zápasech navázat,“ uvedl gólman Baníku Petr Vašek.

Stejně jako všichni i on litoval zahozených šancí v prvním poločase. „Tam se asi z našeho pohledu utkání lámalo. Je jasné, že pokud bychom šli do vedení, hrál by se jiný zápas,“ poznamenal Vašek.

Zhluboka si povzdechl především po trestném kopu Otepky, který vytáhl Pletikosa na břevno. „To mě štvalo, že to tam nespadlo, protože by to byl nádherný gól. Ruda Otepka to trefil fakt perfektně, chyběly centimetry,“ litoval Vašek. Svůj tým podržel v závěru poločasu, kdy zneškodnil hlavičku Fatiha i následnou dorážku Kováče. Hlavně při ní prokázal skvělý reflex. „Trefilo mě to do levé ruky,“ okomentoval skromně skvělý zákrok ostravský brankář.

Tolik štěstí už neměl po přestávce, kdy jej tečí překonal spoluhráč Bolf. „To je prostě smůla,“ mávnul rukou Vašek a jedním dechem dodal: „Ale je třeba i říct, že Mozart standardky kopal výborně. I když byly z velké dálky, byly hodně prudké a pro gólmana i obranu hodně nepříjemné.“ To, že jeho tým stejně jako naposledy v lize v Teplicích inkasoval po standardní situaci, ho mrzelo. „Musíme se na to ještě více zaměřit.“

Spartak opouštěl Bazaly spokojený. „Splnili jsme cíl, který jsme si dali,“ usmál se po zápase Radoslav Kováč, který se v závěru prvního poločasu ocitl ve velké šanci. „Ani nevím, jak to gólman Petr Vašek chytil. Už jsem zvedal ruce, že to je gól,“ kroutil hlavou Kováč, který potvrdil, že i v odvetě musí být jeho tým obezřetný. „Baník potvrdil, že má dobrý tým. Byl hlavně v prvním poločase nebezpečný, kdy dokázal využít našich chyb. Gólman Pletikosa nás ale podržel,“ uvedl Kováč.

V obdobném duchu hodnotil utkání i druhý český legionář v dresu Spartaku Martin Jiránek. „Čekal jsem, že Baník podá mnohem lepší výkon než v lize, což se taky potvrdilo. My jsme ale díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase zaslouženě vyhráli,“ uvedl Jiránek. Unesen byl z atmosféry, která na Bazalech panovala. „Od kamarádů jsem slyšel, že tady fanoušci skvěle povzbuzují, což se potvrdilo. Fotbalu to jenom pomohlo,“ dodal Jiránek. (au)