Svým způsobem to bylo pro všechny zklamání. Ostravské Bazaly nebyly během včerejšího utkání 1. kola Poháru UEFA FC Baník Ostrava – FC Spartakem Moskva, které skončilo po uzávěrce tohoto vydání, vyprodány.

Vedení Baníku přitom udělalo pro vysokou návštěvu doopravdy maximum. Cena vstupného (od 100 do 490 korun) bylo právem považovánou za lidovou. „Troufnu si říct, že více jsme udělat nemohli. Z naší strany jsme právě pro vysokou návštěvu dělali vše,“ řekl člen představenstva Baníku Jakub Kahoun.

Předprodej vstupenek přitom začal před týdnem podle očekávání a během prvního dne zmizely z pokladen na Bazalech asi tři tisíce vstupenek. „Ještě před klasickým prodejem si mohli přednostně a se slevou zakoupit lístky i majitelé permanentních vstupenek,“ uvedl Igor Bruzl, manažer pro komunikaci a vnější vztahy Baníku.

Rapidní pokles prodeje pak vcelku nečekaně nastal v pátek, kdy se prodalo „jen“ 1600 lístků. „O víkendu se lístky prodávaly už po 500 kusech denně,“ povzdechl si Bruzl, který si netroufnul odhadnout, proč nebylo na Bazalech vyprodáno.

Své ale v každém případě sehrála i obava z řádění fanoušků Spartaku Moskva. „My jsme ale učinili veškerá bezpečnostní opatření, která podle mého názoru nemají u nás obdoby,“ řekl Bruzl, který před utkáním věřil, že na Bazalech bude během utkání bezpečno. „Právě tomu, aby se fanoušci cítili na stadióně bezpečně, jsme podřídili ve spolupráci s Policií ČR i bezpečnostní agenturou vše.“

Část fanoušků Baníku, která chodí na fotbal i s dětmi, tak z obav raději zůstala doma a zápas sledovala v televizi. Kromě ČT 4 přenášela zápas přímým přenosem ruská, ale také dánská televize. „Na Bazalech se kvůli premiéře kouče Michaela Laudrupa na lavičce Spartaku akreditovalo osm dánských novinářů,“ dodal Bruzl.