Noc bez fotbalových incidentů, policisté jsou stále v pohotovosti

Ostrava - Relativně klidnou „fotbalovou“ noc prožili ostravští policisté, kteří v souvislosti s dnešním pohárovým zápasem Baník Ostrava-Spartak Moskva přijali mimořádná bezpečnostní opatření. Obavy z toho, že se v nočních hodinách střetnou fandové Baníku, Spartaku a spřátelených polských klubů, se naštěstí nepotvrdily. V Ostravě je v současně době několik desítek ruských i polských příznivců. žádné propblémy nejsou hlášeny. (per)

V Ostravě stále vládne fotbalový klid, zájem o lístky je malý, stovky policistů jsou v pohotovosti

Ostrava - Na dnešní pohárový zápas Baník Ostrava – Spartak Moskva bylo zatím prodáno jedenáct tisíc lístků. K mání jsou již pouze ve Fanshopu na Kuřím rynku v centru Ostravy. Do přibližně 11.30 hodin se od rána prodalo jen několik kusů, zájem není nijak velký. Do obchodu přicházejí pouze jednotlivci. Pořadatelé počítají, že se v sektoru hostí objeví maximálně dvě stovky ruských fanoušků. „Více než dvě stovky lístků do sektoru pro hosty po Baníku už ani žádat nebudeme, zatím totiž ještě není tato kvóta vyčerpána,“ uvedl na serveru Baníku Ostrava Sergej Nožnin, šéf bezpečnosti FC Spartak. (per)

Rusové se baví na Stodolní, věří, že jejich klub zvítězí

Ostrava - Ostrava žije v očekávání podvečerního pohárového zápasu mezi Baníkem Ostrava a Spartakem Moskva. Policie zatím nemusela zasahovat u žádného incidentu. Městem prochází několik malých skupinek ruských fanoušků. Někteří z nich mají na sobě oblečení s klubovými znaky, další jsou v „civilu“. Příznivci Spartaku si nenechali ujít ani návštěvu proslulé Stodolní ulice. „V Ostravě se nám líbí. Máte tu dobré pivo,“ pochvaloval si krátce před třináctou hodinou zdejší pěnivý mok jeden ze spartakovců sedící s krajany na předzahrádce baru. Co se týká zápasu, všichni věří, že jejich tým zvítězí. „Těžko říci, jaký bude průběh. Určitě nás ale nečeká nic jednoduchého. Já tipuji dva nula pro nás,“ uvedl fanoušek. (per)

V Ostravě je přes 150 fandů z Ruska a Polska - stav k 13.45 hodin

Ostrava - Policisté zatím nemuseli zasahovat u žádného incidentu, který by souvisel s dnešním podvečerním pohárovým zápasem Baník Ostrava-Spartak Moskva. Podle posledních informací je v Ostravě více než sto fanoušků Spartaku a také přes padesát Poláků. (per)

Hráči Spartaku Moskva byli odpoledne na procházce

Hráči Spartaku se odpoledne procházeli Hornopolní ulicí v Ostravě-Fifejdách. Relaxovali tak před večerním zápasem s FC Baník Ostrava.

www.moravskoslezsky.denik.cz/fotbal_region/20080918_spartak_prochazka.html

Nad Ostravou krouží policejní vrtulník, silnice kolem stadionu je uzavřena

Ostrava - V souvislosti s podvečerním zápasem Baník Ostrava –Spartak Moskva nasadila policie i vrtulník, který krouží nad moravskoslezskou metropolí. Monitoruje především dopravní situaci, sleduje také pohyb fanoušků. „Je to nejefektivnější způsob monitorování,“ uvedl již dříve zástupce ředitele severomoravské policie Petr Lessy. Co se týká dopravy, v Ostravě je zatím provoz odpovídající čtvrtečnímu odpoledni. „Žádné komplikace nemáme hlášeny,“ řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Od 15 hodin je uzavřena Českobratrské ulice v okolí stadionu, a to od nájezdu z ulice Bohumínské po křižovatku s ulicí Hladnovskou. (per)

Fanoušky čeká důkladná kontrola, s příchodem není radno otálet

Ostrava - Pohárový zápas mezi Baníkem Ostrava a Spartakem Moskva se blíží. První fanoušci začali na stadion přicházet kolem 17.30 hodin, a to i přesto, že se brány Bazalů otevřely již v 15.45. Pořadatelé diváky opakovaně vyzývali, aby dorazili s dostatečným časovým předstihem. Fanoušky totiž čekají hned dvě kontroly. Při první předkládají doklady, na které jim byla vydána vstupenka. Pokud nesouhlasí jméno nebo číslo dokladu napsané na lístku, nemohou být vpuštěni. Při další důkladné kontrole pořadatelé zjišťují, zda někdo nepřenáší nepovolené předměty, mezi které patří například i plastové lahve. Ty lze odhazovat do připravených kontejnerů. V případě, že ochranka najde rachejtli, hříšníka bez náhrady vykáže. Celý průchod bezpečnostním koridorem trvá déle než u běžných ligových zápasů. Pokud někdo přijde na poslední chvíli, může se stát, že neuvidí začátek nebo i podstatnou část prvního poločasu. (per)

V Ostravě je 300 příznivců Spartaku Moskva a sto Poláků. Vše bez incidentů

Ostrava - V souvislosti s dnešním pohárovým zápasem Baník Ostrava-Spartak Moskva nedošlo zatím v Ostravě k žádným vážným incidentům. Krátce před 18. hodinou to uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. V Ostravě se v současné době nachází zhruba tři sta ruských fanoušků. Počet polských příznivců nepřevyšuje sto osob. Fanoušci obou týmů se individuálně přesunují ke stadionu, jedná se o skupiny 10 až 20 osob. Na pořádek dohlíží osm set policistů a strážníků včetně těžkoděnců a hlídek na koních. (per)

Fotogalerie na:

http://www.moravskoslezsky.denik.cz/fotbal_region/20080918_banik_spartak_kontroly_uvod.html

Policie řeší první fotbalový incident, zadržela výtržníka
Ostrava - Policie zaznamenala první incident související s pohárovým zápasem mezi Baníkem Ostrava a Spartakem Moskva, který se dnes hraje na Bazalech. Ochránci zákona u Bazalů zadrželi muže, který má na svědomí blíže nespecifikovanou výtržnost. „Dopustil se protiprávního jednání,“ uvedla bez bližších podrobností mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Do bezpečnostních opatření je nasazeno na osm set policistů a strážníků, včetně těžkooděnců a hlídek na koních. V záloze je připraveno i vodní dělo. Na zápas bylo prodáno kolem dvanácti tisíc lístků. V Ostravě je zhruba tři sta příznivců Spartaku Moskva a stovka Poláků. (per)

Na Bazaly se nedostali tři Rusové – kvůli opilosti a pyrotechnice. Baníkovský výtržník hodil po policistech pivo

Ostrava - Vážili několikasetki­lometrovou cestu, aby shlédli pohárové utkání svého týmu. Jejich snažení však skončilo před branami stadionu, kam nebyli vpuštěni. Dva kvůli opilosti, jeden za pokus o propašování pyrotechniky – takový osud potkal trojici příznivců Spartaku Moskva, kteří ve čtvrtek přijeli do Ostravy na pohárové utkání svého týmu s Baníkem. Dva z fanoušků byli natolik opilí, že je pořadatelé rozhodli o jejich nevpuštění do sektoru hostí. „Byli silně ovlivněni alkoholem,“ potvrdila mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Za brány Bazalů se nedostal ani jejich krajan, u kterého při důkladné bezpečnostní prohlídce našla ochranka pyrotechnické pomůcky. Do problémů se dostal i baníkovský fanda (20 let), který po policistech hodil kelímek s pivem. Případ je zatím kvalifikován jako přestupek, mladíkovi hrozí pokuta. (per)

Spartak ukázal sílu a má postup na dosah
Ostrava - Překvapení se nekonalo. Fotbalisté ostravského Baníku v úvodním utkání 1. kola Poháru UEFA na Bazalech prohráli se Spartakem Moskva 0:1 a v odvetě mají jen malou šanci na postup. Hostující kouč Michael Laudrup tak prožil vítěznou premiéru na lavičce ruského velkoklubu. Baník zasloužil pochvalu hlavně za výkon v prvním poločase, kdy byl dokonce nebezpečnější. Do vedení mohl jít v 6. minutě. Trestný kop Otepky, ale Pletikosa vytáhl na břevno a při dorážce chyběl klid Střihavkovi. Ostravský tým se podle očekávání nepustil do bezhlavého útočení, pozorně bránil a čekal na chyby soupeře. Ve 30. minutě na půlicí čáře vybojoval míč Svěrkoš a jeho rychlá akce volala po gólu. V roli zakončovatele selhal Střihavka, který z hranice malého vápna Pletikosu neprostřelil.
FC Baník Ostrava – FC Spartak Moskva 0:1 (0:0). Branky: 56. Fatih. Rozhodčí: Stavrev – Kirovski, Krstevski (všichni Makedonie). Žluté karty: Řezník – Kováč, Bystrov. Diváci: 12 120.


Policie situaci zvládá, řešila pouze jeden zločin. Výtržník polil pivem policejního velitele

Ostrava - Osm set policistů a strážníků, těžkooděnci, hlídky na koních. Takto ve čtvrtek vypadala Ostrava. Opatření, která u nás nemají obdoby, byla přijata v souvislosti s pohárovým utkáním mezi Baníkem Ostrava a Spartakem Moskva. Do jedenadvacáté hodiny nebyl zaznamenán žádný závažný incident. Policisté řešili jen několik drobnějších výtržností. Po skončení zápasu se diváci v klidu rozešli. Na ruské fanoušky čekal autobus určený k přepravě na vlakové nádraží. Do Moskvy by se měli vydat rychlíkem po třetí hodině ranní. Policisté budou až do rána střežit nejen nádraží ale i další místa, zejména v centru Ostravy. Týká se to mimo jiné i Stodolní ulice.