V první půli měl na noze vedoucí gól, ale ve vyložené šanci nedokázal míč ani napodruhé uklidit do branky hostujícího dlouhána Pletikosy. Baník si pak ve druhé půli vstřelil nešťastný vlastní gól a nakonec odcházel z trávníku na Bazalech poražen 0:1.

Prohráli jste, ale výkon to nebyl špatný…

Odehráli jsme velmi slušnou první půli a je jen škoda, že jsme neproměnili šance, které jsme tam měli. Když nedáte gól, nemůžete pomýšlet na vítězství. V tomhle ohledu to trošku beru na sebe, protože jsem tam měl obrovskou šanci.

Co se stalo?

patně jsem si zpracoval míč prvním dotykem, potom se to ke mně ještě šťastně odrazilo, což jsem už moc nečekal. Měl jsem to proměnit.

Co to zpracování? Nepokukoval jste po očku, zda proti vám gólman vybíhá?

Díval jsem se na něj, hlavně mě zajímalo, zda mi nejde pod nohy. Problesklo mi hlavou, jestli to mám hrát z první nebo to podržet. Udělal úkrok zpět do branky a já se rozhodl míč zpracovat. Ten mi ale uskočil a střela nesedla podle představ. A ta dorážka? Ta nestojí ani za řeč. Je to moje chyba, která nás stála lepší výsledek.

Překvapil vás Spartak něčím?

Předvedli kvalitní výkon, ve druhé půli hráli zkušeně a nakonec přišel také trest v podobě vedoucí branky. Je jen škoda toho výsledku, herně jsme myslím nepropadli. I ve druhém poločase jsme se dostali do několika příležitostí. V takovýchto zápasech je třeba aspoň jednu branku vstřelit, což se nepovedlo.

Nezaskočili vás nástupem do druhé půle a zvýšenou aktivitou, po které přišla nešťastná vlastní branka?

To ani nevím, že byl vlastní. O to je to smutnější. V první půli jsme vydali hodně moc sil. Soupeř na nás ve druhé půli vletěl, chtěli rozhodnou a to se jim taky povedlo. V odvetě se pokusíme udělat maximum a znepříjemnit jim postup.

Před inkasovanou brankou tam třikrát hlavičkoval Fathi, který byl také v souboji s René Bolfem, jenž míč do vlastní brány ještě lehce tečoval. Věděli jste o jeho síle ve vzdušných soubojích?

Mají tam více kvalitních, vysokých hlavičkářů. My hrajeme zónu a zase jsme to nepokryli. Zdá se mi, že poslední dobou dostáváme až příliš branek ze standardních situací. Pracujeme na tom, ale nedaří se nám to.

Šance do odvety ale nejsou úplně marné?

Já jsem hrál se Slávií podobný zápas s anglickým Tottenhamem. Tehdy jsme prohráli doma, nikdo nám už nevěřil a my se nakonec málem postarali o senzaci. Sahali jsme po prodloužení, měli jsme tam několik slibných šancí, takže já říkám – odveta je stále otevřená.