Překvapení se nekonalo. Fotbalisté ostravského Baníku v úvodním utkání 1. kola Poháru UEFA na Bazalech prohráli se Spartakem Moskva 0:1 a v odvetě mají jen malou šanci na postup. Hostující kouč Michael Laudrup tak prožil vítěznou premiéru na lavičce ruského velkoklubu.

Baník zasloužil pochvalu hlavně za výkon v prvním poločase, kdy byl dokonce nebezpečnější. Do vedení mohl jít v 6. minutě. Trestný kop Otepky, ale Pletikosa vytáhl na břevno a při dorážce chyběl klid Střihavkovi. Ostravský tým se podle očekávání nepustil do bezhlavého útočení, pozorně bránil a čekal na chyby soupeře. Ve 30. minutě na půlicí čáře vybojoval míč Svěrkoš a jeho rychlá akce volala po gólu. V roli zakončovatele selhal Střihavka, který z hranice malého vápna Pletikosu neprostřelil.

Spartak prověřil Vaška až v závěru poločasu, ale za to pořádně. Trestný kop Mozarta hlavičkoval Fatih do břevna a následnou dorážku Kováče ostravský gólman zázračně vyrazil. Varování asi ostravská obrana nevzala vážně, protože právě po totožné akci soupeř rozhodl. Mozartův centr na přední tyč usměrnil i s pomocí Bolfovy teče hlavou opět Fatih. Hosté pak kontrolovali hru a měli i dalším šance. Ostravský tým bojoval a sahal po vyrovnání. Pletikosu se ale nepodařilo překonat po dobře zahraném signálu Svěrkošovi ani v nastavení střídajícímu Zeherovi.

FC Baník Ostrava – FC Spartak Moskva 0:1 (0:0).