„Neměli jsme dobrý začátek, ale jsem rád, že kluci se nezlomili a dokázali otočit i nepříznivý výsledek. To je jedna z pozitivních věcí,“ oddechl si trenér Heřmanic Jaroslav Mlčoch, jehož mužstvo vyhrálo nakonec 4:2.

A tři body už nutně potřebovalo. Vždyť v dosavadním průběhu I.A třídy mělo na svém kontě jen jedno vítězství a jednu remízu, v tabulce mu patřila předposlední příčka. „Bylo to hodně důležité vítězství. Situace není vůbec dobrá a určitě jsme si nepředstavovali, že budeme tak dole. Věřím, že vítězství nad Opavou nás nakopne a půjdeme nahoru,“ pokračoval kouč Heřmanic.

Ostravský tým má v soutěži velké problémy s produktivitou. Útočníci se trápí, v posledním utkání je ale dokázali zastoupit defenzivní hráči. Branky dávali i stopeři Jílek se Strakošem. „V každém zápase tlačíme, ale gólů dáváme málo. Navíc děláme velké chyby vzadu a nejsme schopni uhrát to s nulou. A to nás jako nováčka hodně sráží. Z I.B třídy jsme schopni soupeře převálcovat. Tady už jsou lepší týmy a my se stále snažíme hrát hodně dopředu, za což nás trestají. Našimi největšími slabinami jsou pokrývání standardních situací a rychlý přechod do útoku. I když i to postupně zlepšujeme,“ povzdechl si Mlčoch, jehož tým trápí i zranění klíčových hráčů. V duelu proti Opavě se musel obejít bez Kovala s Dohnalem, předtím chyběl Suchopa.

„Kromě prvních dvou kol jsme nikdy nebyli v ideálním složení. Chybějí nám zkušení hráči a mladí se občas nevyhnou chybám. Ale snad to už bude lepší. Na začátku sezony jsme hráli s kompletní špicí, teď už by nás měli čekat přijatelnější soupeři,“ dodal Mlčoch.

Heřmanice - Slavia Opava 4:2 (0:1). Branky: Suchopa, Jílek, Krotký, Strakoš - Bajer, Mařádek. Heřmanice: Žiga - Janda, Jílek, Krotký, Strakoš - Valouch, Strojek, Michálek, Rác (Suchopa) - Šebek (Masi), Krotký (Čermák). Slavia Opava: Fišer – Stoniš, Otýpka, L. Haas, Pysczik – Baier (65. Kovář), Babic, Krčmařík, Kokošek - Mařádek (85. Kratochvíl), Moc (59. Kowalski).

(mao)