Kouč Baníku Karel Večeřa byl po utkání spokojený. „Myslím si, že jsme k zápasu přistoupili, jak se má. Prvních pět minut jsme si zvykali na prostředí, ale pak už jsme splnili roli favorita. Věřím, že takový výsledek nás povzbudí, pro každého hráče je dobré, pokud se mu střelecky zápas vyvede,“ uvedl trenér Baníku Karel Večeřa.

Hosté nic nepodcenili a dokonce vyrazili na předzápasové soustředění. „Udělali jsme vše pro to, abychom to zvládli. Minulé pohárové utkání v Brumově bylo pro všechny poučné,“ řekl Karel Večeřa, který doma nechal trénovat Václava Svěrkoše, Daniela Tchuře, Tomáše Galáska a Rudolfa Otepku.

Dvěma góly se blýskl Tomáš Mičola. „Každý z nás k utkání přistoupil, jak se má. Možná v úvodu jsme domácím nemuseli povolit dvě standardky, ale pak jsme se začali prosazovat po stranách a už jsme se dostávali do šancí. Také jsme je proměňovali,“ uvedl Mičola. Domácí toho v utkání moc nepředvedli a ve druhém poločase byli blízko čestného úspěchu, ale janíček pokutový neproměnil.

FC Forman Boskovice – FC Baník Ostrava 0:7 (0:3). Branky: 30., 77. a 79. Střihavka, 19. a 28. Mičola, 66. Lukeš, 84. Markovič, rozhodčí Mikel, ŽK hráčů Baníku: Mičola a Pavlík. Diváci: 2155. Sestava Baníku: Buček – Řezník, Pavlík, Bolf (66. Ricka), Križan – Mičola (46. Wojnar), Lukeš, Marek, Lička – Zeher (70. Markovič), Střihavka.