„Myslím, že odvolávat se nebudu,“ řekl bezprostředně poté Václav Svěrkoš, útočník Ostravy a fotbalové reprezentace. Za incident po utkání v Teplicích mu včera disciplinární komise udělila pokutu osmdesát tisíc korun. Svěrkoš tak svému mužstvu v příštích zápasech chybět nebude. „Jsem hlavně rád, že jsem nedostal žádný zápasový distanc,“ pokračoval Svěrkoš.

Když skončil zápas šestého ligového kola, v němž Ostrava prohrála 0:1, místo podání ruky si vyšlápl na protihráče Antonína Rosu, kterého měl podle názoru teplických napadnout.

„Křičel, ať na něj počkám v kabině. Odpověděl jsem, že na něj klidně počkám, ale teď ať mě nechá na pokoji. A pak mě chytil za ohryzek, dost silně. Bolelo mě pak v krku při polknutí,“ popisoval Rosa a jeho slova působila mnohem suverénněji, než ta, která pronášel Svěrkoš.

„Jsem si téměř jistý, že jsem ho pod krkem nedržel, přitáhl jsem si ho za dres,“ prohodil. „A určitě jsem mu nezmáčkl ohryzek,“ doplnil kanonýr ostravského Baníku. „I my jsme věřili víc Rosovi. Ale televizní záznam nic neprokázal,“ prohlásil šéf disciplinární komise Alexander Károlyi.

Svěrkošův spoluhráč Daniel Tchuř, předvolaný jako svědek, navíc řekl, že celý incident vůbec neviděl, zatímco Martin Klein z Teplic potvrdil Rosovu verzi. „V daný moment jsem byl otočený zády,“ přiznal zkušený levý obránce Ostravy.

Rozhodčí celý incident nezaznamenali, do zápisu o utkání se o něm zmínil Michal Doležal, který v kabině po utkání podepisoval zápis coby zastupující kapitán.

(haj, noh)