„Vážně si nic nevybavuji,“ omlouval se Otepka, který odehrál v Plzni velký zápas.

Ukázkový byl především první gól. Otepka nejprve vyslal krásnou přihrávkou do brejku Marka, který potáhl míč po pravé straně, a pak si naběhl na zpětnou přihrávku a z hranice velkého vápna chladnokrevně skóroval. „Tomáš Marek mi to přihrál výborně. Podobných akcí jsme měli více. Potřebovali jsme držet balon na zemi, což se nám dařilo. Nemělo cenu míče nakopávat, protože proti vysokým stoperům Plzně bychom se těžko prosazovali,“ poznamenal Otepka, který se mohl v Plzni blýsknout hattrickem. V závěru prvního poločasu totiž nezakončil další pohlednou akci svého týmu, když netrefil z hranice velkého vápna opuštěnou branku. „Asi jsem tu střelu podcenil, ale v prvním momentě jsem byl i překvapený, že mám před sebou prázdnou branku. Mrzelo mě to moc, protože jsem to měl krásně na noze, a kdybychom vedli v půli tři nula, byl by to jasný zápas,“ poznamenal Otepka.

Chuť si spravil ve druhém poločase, kdy Baník po faulu na Svěrkoše kopal druhý pokutový kop. „Byli jsme určeni tři: já, Svěrky a Mario Lička. Dohodli jsme se před druhou penaltou, že na ni půjdu. Říká se, že faulovaný hráč by penaltu neměl kopat, ale to jsme neřešili. Dohodneme se nějak i příště, vždycky záleží, jak se hráč cítí,“ uvedl Rudolf Otepka.

Věří tomu, že jeho tým jde konečně herně a výsledkově nahoru. „Výhru jsme si zasloužili. Plzeň jsme ale začali přehrávat až poté, co jsme dali první branku. To byl klíč k našemu úspěchu. Já to říkal i po zápase se Spartakem Moskva. My když dáme první gól, dokážeme zápasy zvládat. I dneska se to potvrdilo. Plzeňští po inkasovaném gólu museli otevřít hru, vyskytly se jim tam mezírky v obraně a my to využili,“ poznamenal Rudolf Otepka, jehož tým vyhrál potřetí (Příbram 2:0, Boskovice 7:0) v řadě.

„Před odvetným zápasem v Moskvě je to pro nás hodně povzbuzující, i když dobře vím, že se Spartakem to budeme mít mnohem těžší,“ dodal čtyřiatřicetiletý záložník, který se už přehoupl přes padesátku vstřelených branek. Po sobotě jich má už 51.⋌(au)