„Na Spartak se všichni těšíme, je to pro nás svým způsobem vrchol podzimní části,“ říká Řezník.

Jak vidíte šance Baníku v odvetě?

Prohráli jsme první zápas, ale zbraně neskládáme. Kdybychom v prvním zápase proměnili šance, výsledek by byl jiný. Uvidíme, s čím na nás Spartak vyrukuje. Jasné je, že musíme vstřelit minimálně jeden gól, protože jinak postoupit nemůžeme.

Může stačit i jeden gól?

Proč ne? Jak říkám, super by bylo, kdyby se nám podařilo vsítit první gól. Spartak by mohl znervóznět a třeba se nám podaří dovést zápas až do penaltového rozstřelu. Domácí jsou jasnými favority, ale my se jim pokusíme postup co nejvíce znepříjemnit.

Baník ale v posledních letech zrovna v Evropě velkou díru do světa neudělal. Fanoušci mají ještě v živé paměti debakly v Leverkusenu, Middlesbrough nebo Heerenveenu.

Jasně, že myslíme i na to, abychom si v Moskvě neuřízli podobnou ostudu. Že bychom si to připomínali to rozhodně ne. Každý z nás asi ty výsledky zná, ale nebavíme se o tom.

Sám jste řekl, že Baník čeká vrchol podzimu, jde to cítit i na tréninku?

Přijeli jsme tady s nějakým plánem, který budeme chtít splnit. Všichni víme, o co se bude hrát. Pro nás je povzbuzující i to, že jsme se v posledních týdnech zvedli v lize. Podařilo se nám dát i nějaké góly, takže se třeba zadaří i tady v Moskvě.

V létě se o vás zajímal ukrajinský Dněpropetrovsk, takže i zápas tady v Moskvě může zájem obnovit.

To je asi možné, ale mě zajímá hlavně náš výkon. V Poháru UEFA je jedno, proti kterému týmu nastoupíte. Vždycky to je svátek a svým způsobem možnost na sebe upozornit. Kdybychom hráli dejme tomu s AC Milán bylo by to stejné.

Stále čekáte na první vstřelený gól v dresu Baníku, třeba jste si ho schoval tady do Moskvy…

Čekám, čekám (směje se). Ale v hlavě to nemám, na hřišti máme jiné úkoly. Ono to je ale taky tím, že třeba při rozích a standardních situacích do vápna nechodím.

Ale v posledních zápasech jste se do šancí i z pozice pravého obránce několikrát dostal.

Tak se dneska fotbal hraje, právě podpora krajních záložníků i obránců je pro ofenzivu celého týmu strašně důležitá. Já věřím, že se i já brzy vstřelené branky dočkám.

Otci, svému nejvěrnějšímu fanouškovi, ze zahraničí pravidelně vozíte do sbírky vždycky láhev whisky. Uděláte nyní výjimku, když jste v Rusku?

Samozřejmě z Moskvy se vozí vodka, to je přece jasné.