„Nepostoupili jsme do Ligy mistrů, nezískáme mistrovský titul. To je tady bráno jako neúspěch. Postup v Poháru UEFA je priorita,“ připustil český obránce Radoslav Kováč.

Jasně najevo to dal i nový kouč týmu Michael Laudrup. V sobotním ligovém souboji v Jaroslavli, který Spartak vyhrál 2:1 (Rodríguez a Fathih), šetřil reprezentanty Bystrova se Sajenkem. Brazilce Mozarta poslal na hřiště až na závěrečnou půlhodinu. „V prvním utkání jsme si vybojovali slušnou pozici, kterou budeme chtít potvrdit. V každém případě chceme i domácí duel vyhrát,“ poznamenal Laudrup, který bude mít až na zraněného obránce Martina Jiránka k dispozici kompletní kádr.

Ruská média se začala o odvetu zajímat až den před utkáním. Středeční dopolední trénink domácích, který se konal na baze mimo Moskvu, navštívily tři desítky ruských novinářů. „Více se tady mluví o utkání Ligy mistrů Zenitu Petrohrad s Realem Madrid a střetnutí Poháru UEFA CSKA Moskva s chorvatským Belupem,“ uvedl český obránce ve službách Spartaku Moskva Radoslav Kováč, který se ve středu odpoledne zastavil v Českém domě.

„Mentalita Rusů je taková, že po prvním utkání na Bazalech věří v jasný postup. Já si ale nemyslím, že bychom měli vyhráno. Můžeme třeba dostat branku ze standardní situace a začne se od začátku,“ poznamenal Kováč, který ale zůstává optimistou. „Hlavně si přeju, aby přišli fanoušci. Odhaduji to na návštěvu okolo třiceti tisíc, což by byla paráda,“ mínil Kováč. „Kdybychom vyhráli v Ostravě 3:0, i já bych považoval odvetu za formalitu. Takhle to je stále ještě otevřené. Věřím ale samozřejmě, že postup budeme slavit my,“ dodal Kováč.

FC Spartak Moskva – FC Baník Ostrava

Odveta 1. kola Poháru UEFA. První zápas: 1:0.
Ve čtvrtek – 18 hodin SELČ.
Zápas bude rozhodovat finský sudí Tony Asumaa, jeho asistenty jsou Jukka-Pekka Koskela a Miikka Poikselkä.
FC Spartak Moskva: Pletikosa – Stranzl, Filipenko, Šiškin, Fathi – Kováč, Mozart – Bystrov, Sajenko, Sovětkin – Prudnikov.
FC Baník Ostrava: Vašek – Řezník, Neuwirth, Bolf, Tchuř – Marek, Galásek, Otepka, Mičola – Svěrkoš, Lička.