Výhodou Spartaku bylo nejen domácí prostředí, protože v Lužnikách se hrají zápasy na umělé trávě čtvrté generace. „Plus to pro nás určitě je. Přece jen jsme na umělku zvyklí,“ připustil český reprezentant ve službách Spartaku Radoslav Kováč.

Ostravští fotbalisté se s ní mohli seznámit jen během středečního večerního tréninku. „Nikde jinde ji v Česku nenajdete, Rusové jsou prostě ve všem napřed,“ trpce se pousmál Igor Bruzl, manažer pro komunikaci a vnější vztahy ostravského klubu. Fotbalisté si tak do Moskvy vezli minimálně tři druhy kopaček, ale předem tušili, ve kterých vyběhnou. „Bavili jsme se o tom v kabině, které budou asi nejlepší, což se i vyplnilo. Umělka to je ale fakt jiná, než na jaké se hraje třeba doma. Je měkčí,“ poznamenal Svěrkoš.

Umělý trávník v Lužnikách se navíc před zápasem i o poločase kropí vodou. „Tuhle věc víme a musíme se na ni připravit,“ připustil Svěrkoš.

Dalo se očekávat, že kvůli umělé trávě Baník zvolí trošku jinou taktiku. „Už na tréninku bylo patrné, že nebudeme moci hrát na dlouhé míče za obranu, protože míč doopravdy hodně odskakuje. Spíše si myslím, že budeme muset hrát po zemi,“ tušil Svěrkoš, který ale před utkáním věřil, že se jeho tým i s touto nástrahou vyrovná.