Ambiciózní kouč ale skepsi nepropadl. „Nespal jsem, přemýšlel jsem, co je třeba ještě zlepšit, co změnit. Věřil jsem v kvalitu týmu a úspěch se nakonec dostavil,“ vyznal se trenér Slezského FC.

Dá se říci, závěr soutěže dobrý, všechno dobré?

Asi jo, ale bodů jsme mohli mít více. Zlomový byl pro nás zápas se Sokolovem. Čekal nás kvalitní soupeř, který měl za sebou šňůru pěti výher v řadě. My jsme začali špatně, ale pak se to zlomilo, včetně koncovky, která byla do té doby pro nás černou můrou. Poté jsme zvládli zápasy ve Fulneku, se Spartou a Bohemkou. Tým se nastartoval. Hlavní plus vidím v tom, že jsme zlepšili defenzivu. Poslední zápasy jsme odehráli s nulou vzadu, a to bylo důležité.

Začátek opavského angažmá nebyl pro vás ale zase tak idylický?

Hlavně po propadáku ve Vítkovicích jsem se hodně trápil, tenhle zápas mě dorazil.

Nelitoval jste v té chvíli odchodu z Frýdku?

Opavu jsem si vybral, na angažmá se těšil. V kabině je dobrá parta, která držela při sobě, i když se nedařilo. To bylo pro mě důležité. Nakonec jsme se z toho vyhrabali.

Svou roli sehrál i fakt, že se do sestavy vrátil Zapletal, rozehrál se Jelínek…

Je pravda, že nám začala šlapat levá strana. Jelínek se posunem do obrany dostal do skvělé formy. Líbil se mi, byl agresivní, rychlý. Celá obrana hrála v pohodě. Cigánek s Mezlíkem přestali dělat chyby, to vše se odrazilo na výsledcích.

Máte již plán zimní přípravy?

Dá se říci, že jo. Čeká nás kondiční soustředění v Kravařích a herní v Břeclavi. Myslím si, že hráči se mají opravdu na co těšit. Domluveny máme i kvalitní soupeře, mezi kterými je například Baník, se kterým se utkáme ve Vítkovicích, polské Gliwice, tři týmy ze Slovenska. Bude to hodně pestré.

Je v současném kádru někdo, s kým pro jaro nepočítáte?

Sedneme si s generálním manažerem Pavlem Hadamcizikem a uvidíme, co bude dál. Hostování končí Metelkovi. Já bych chtěl, aby zůstal. On to cítí stejně, navíc defenzivní štít by nám s jeho případným odchodem chyběl. Otazník visí nad Víškem, který se zranil, a vypadá to na dlouhodobější pauzu, proto budeme potřebovat někoho na levou stranu. Řeknu to takhle: rád bych stávající kádr udržel s tím, že bych chtěl, aby přišli dva noví hráči.

A co mladící jako Horák, Krčmářík nebo Wirth?

Tihle kluci potřebují hrát, proto by měli jít hrát někde na hostování.

Máte už vytipována konkrétní jména?

Mám na papíře asi devět fotbalistů. Nyní je ale třeba zjistit, zda by vůbec do Opavy chtěli jít. Jména je zbytečné prozrazovat, jen mohu říci, že se jedná o hráče z ligy.

Na čem je třeba v zimě zapracovat?

Základem úspěchu je dobrá defenziva. Nemůžeme ztrácet body hlavně doma, z opavského stadionu se musí stát opět nedobytná tvrz.

Na postup ztrácí Opava sedm bodů, což není moc. Vnímáte to také tak?

Poté, co jsme se dostali z nejhoršího, pod sebe se již nedívám. Spíše mě zajímá, kolik ztrácíme na špici. Pokud bude naděje alespoň trochu žít, budeme se o přední příčky rvát. Hodně nám napoví první dvě jarní kola, kdy náš čeká Jihlava a Hradec Králové.

Zimní dovolenou už máte naplánovanou?

(usměje se) Manželka na mě tlačí. Dokud ale neskončí liga, nemůžu nikam jet, neboť jezdím po zápasech. Čas si ale najdu a na hory vyrazíme.