Letos na začátku roku to bylo vůbec poprvé, co český fotbalový klub nabídl také svým fanouškům možnost být na soustředění společně s týmem. „A musíme uznat, že to byla pro obě strany cenná zkušenost. Fandové viděli, že hráči se na soustředění neflákají, a naopak zase fotbalisté cítili, že jsou pořád pod dohledem,“ řekl předseda představenstva Baníku Tomáš Trucha. Premiérově možnost využila desítka fanoušků klubu.

V nadcházejícím přípravném období budou mít příznivci stejnou možnost. Opět se Baník vydává v termínu od 27. ledna do 6. února 2009 do Antalye, znovu bude obývat rozlehlý hotelový komplex Kremlin Palace. „Je to skoro ideální varianta, nic nám tam neschází. Myslím si, že nadšeni byli i fanoušci, hlavně se jim zamlouvalo stravování formou all inclusive,“ usmál se Tomáš Trucha.

Změn je jen pár. Do Turecka se poletí o týden později než loni a jde o přímý let z Vídně do Antalye bez přestupu v Istanbulu. „Opět budou mít fanoušci přístup do všech prostor jako hráči, připravujeme i moderovanou besedu s týmem a trenéry. Prostě vše, co se loni osvědčilo,“ dodal šéf představenstva.

Pro Baník zařizuje soustředění v Antalyi polský operátor, který oznámil všechny kalkulace. Fanoušci na plně obsazeném dvoulůžkovém pokoji tak při absolvování kompletního zájezdu zaplatí 24 850 Kč, pokud by někdo žádal jednolůžkový pokoj, pak vychází zájezd na 31 600 Kč. Pro majitele permanentek klub připravil desetiprocentní slevu, po ní ceny vycházejí na 22 365 Kč, resp. 28 440 Kč. V ceně není zahrnuta doprava do Vídně a zpět, kterou ale klub je schopen v případě zájmu za náklady zajistit. Stejně tak je možné připravit zkrácenou variantu pětidenních turnusů, ovšem v tomto případě není Baník schopen garantovat stejnou cenu letenky.

Zájemci se mohou hlásit do 12. prosince, počet míst ve výpravě je zatím omezen na 20. Přihlášky a informace žádejte na e–mailu bruzl@fcb.cz.