Nakonec na podzim vybojoval sedmnáct bodů, což je ještě o tři více než v minulé sezoně. „Když jsem k týmu přišel, hlavním mým cílem bylo, abychom se nepropadli až na dno a po podzimu zůstali v kontaktu s týmy na nesestupových pozicích. Bylo by špatné být třeba patnáctí a ztrácet šest bodů na čtrnáctého. V takové situaci, jako je Fulnek, bych se ocitnout nechtěl. Naštěstí jsme třináctí s minimálním odstupem, takže jsme spokojení,“ hodnotil podzim trenér Vlastimil Palička.

Jeho mužstvo má po první části pátý nejhorší útok a druhou nejhorší obranu. Tento pohled je tristní, ale je třeba ho brát v souvislostech. Na nelichotivém skóre 16:24 se totiž významnou měrou podílel nepodařený začátek. „Budu hodnotit jen těch jedenáct utkání, která jsem u mužstva strávil. Naše skóre za tu dobu je 14:13 a bodově jsme na šestém až sedmém místě. Postupem času jsme zlepšovali obranu a v posledních deseti kolech dostali jen devět branek. A i směrem dopředu jsme se začali prosazovat,“ uvedl kouč Vítkovic.

Dalším velkým problémem, který musí řešit, je každoroční obměna kádru. Spousta hráčů byla v týmu na hostování a ve valné většině jim v zimě končí. A jedná se i o klíčové hráče - týká se to brankáře Uvarenka, stopera Švestky nebo křídel Pulkerta s Hanákem. Všichni jmenovaní patřili k základním kamenům sestavy.

„Stoprocentní je akorát odchod Uvarenka. U ostatních se uvidí. Například Hanák s Pulkertem asi začnou přípravu se svými týmy, ale to neznamená, že v závěru by nemohli přijít. Neviděl bych v tom problém, ty hráče znám a vůbec bych se nebál začít bez nich, a přivítat je zpět těsně před začátkem jara,“ řekl k obměně kádru Palička, který by byl ale rád, kdyby hostovaček bylo v budoucnosti méně.

„Bylo by lepší klíčové hráče si připoutat smlouvou. Ale je to otázka peněz a ve druhé lize je spousta klubů, které tímto způsobem šetří. A například Čáslav s Ústím s tím mají velmi dobré výsledky. Ale pro dlouhodobou koncepci by bylo lepší, kdybychom každý půlrok nemuseli tvořit nový tým,“ řekl kouč třináctého celku druhé ligy.

Hráči jsou v současné době na dovolené. První část přípravy začne 8. prosince a vyvrcholením bude halový turnaj v Ostravě. Hlavní příprava je ale naplánována od 5. ledna. „Poprvé v historii se zúčastníme zimního turnaje Tipsport liga, jehož jedna skupina se hraje v Žilině. A v ní se utkáme s domácím celkem, což je účastník Poháru UEFA, dále pak s Ružomberkem a Banskou Bystricí. Takže to by měla být opravdu kvalitní prověrka,“ uvedl Palička.

V plánu jsou i další zápasy s českými prvoligovými soupeři a s celky z Polska či Slovenska. A kouč by si ještě přál herní soustředění mimo Ostravu. „Kondiční přípravu si odbudeme v Ostravě, kde máme ideální podmínky. Ale chtěl bych herní soustředění někde mimo, třeba na Slovensku. O tom jednáme a uvidíme,“ dodal Palička.