Baník rozhodl už v prvním poločase, kdy z převahy vytěžil i dva góly. V obou měl prsty útočník Václav Svěrkoš, který ve 22. minutě opět ukázal, že kromě střílení gólu umí také šance připravovat. Právě po jeho jesličkách Krejčímu se totiž do brejku dostal Lička a nádhernou umístěnou střelou uklidnil fanoušky – 1:0. „První gól byl pro další průběh zápasu klíčový,“ uvedl kouč Baníku Karel Večeřa. Jablonec totiž musel hru otevřít, což domácím i fotbalu jenom prospělo. Ostravský kanonýr Svěrkoš pak chvíli před pauzou přebral přihrávku od Marka a křižnou ranou podruhé překonal Špita. „První poločas byl z naší strany skoro bez chyb,“ pochvaloval si Večeřa.

Jablonec se zvedl díky dvojímu střídání o přestávce a právě Hloušek s Valentou měli dvě velké šance. „Možná kdybychom je proměnili, mohl být zápas ještě dramatický,“ usmál se kouč Jablonec František Komňacký, jehož tým zanechal na Bazalech sympatický dojem.

Nic na tom nemohl změnit ani sporný třetí gól Baníku, který vsítil Lička. Akci totiž předcházela situace, kdy na hřišti byly dva míče, což sudí Adam nepochopitelně přehlédl. „Prohráli jsme zaslouženě. Baník byl lepší v kombinaci, pohybu, vypracoval si i více šancí. Je ale třeba i říci, že jsme domácím cestu ke gólům usnadnili vlastními chybami. U prvního selhal Eliáš u druhého zase Michálek. V obou případech jsme zbytečně ztratili míče ve středu hřiště, což tak silný tým, jako bezesporu Baník je, dokázal potrestat,“ poznamenal Komňacký, který pochválil svůj tým za to, že zápas nezabalil. „Chtěli jsme se s podzimem rozloučit důstojně, což se nám ve druhém poločase vcelku povedlo. Gól jsme bohužel dali až za stavu 0:3,“ dodal Komňacký.

FC Baník Ostrava – FK Baumit Jablonec 3:1 (2:0). Branky: 22. Lička, 45. Svěrkoš, 75. Lička – 86. Loučka. Rozhodčí: Adam – Hojsík, Tacina. Žluté karty: Lafata, Hloušek. Diváci:6128.

Baník: Buček 2 – Marek 2, Neuwirth 2, Bolf 2, Tchuř 2 – Lička 2, Otepka 3, Galásek 2, Rajtoral 3 (56. Wojnar 3) – Svěrkoš 2 (87. Lukeš), Střihavka 3 (73. Zeher 2). Trenér: Karel Večeřa.
Jablonec: Špit 3 – Krejčí 4, Pavlík 3, Huber 2, Hamouz 2 – Michálek 3 (46. Hloušek), Loučka 3, Eliáš 3, Žofčák 3 – Klapka 3 (46. Valenta 2) – Lafata 3. Trenér: František Komňacký.
1. Slavia 16 11 4 1 37:11 37
2. M.Boles. 16 9 4 3 23:16 31
3. Ostrava 16 9 3 4 30:16 30
4. Sparta 16 8 3 5 27:17 27
5. Liberec 16 7 5 4 21:17 26
6. Olomouc 16 7 5 4 21:21 26