„S podzimem můžeme být spokojeni,“ říká sedmadvacetiletý univerzál, který je schopen odvádět dobrou práci jak v obraně, tak ve středu pole.

Podzim jste zakončili domácí výhrou 3:1 nad Jabloncem. S fanoušky na Bazalech jste se rozloučili s grácií…

Před utkání jsme věděli, že nám Mladá Boleslav trošku odskočila, naopak Slavia jen remizovala, takže se ztráta na vedoucí tým nezvýšila. Chtěli jsme se dotáhnout zpět na špici a hlavně se rozloučit se skvělými fanoušky vítězstvím na domácím hřišti. Obojí se povedlo, takže můžeme být s podzimem spokojeni.

Začátek sezony se vám ale příliš nevydařil. Po 6. kolech jste byli až devátí s pouhými dvěma výhrami. Pak přišel dvojzápas se Spartakem Moskva a s ním i šňůra výher a postup tabulkou vzhůru. I přes nešťastné vyřazení jste si dokázali, že kvalitní fotbal vám není cizí. Nakoplo vás to?

V době těch dvou zápasů přišel jistý zlom. Musím říct, že jsme se do té doby teprve sehrávali. Přišel Tomáš Galásek, nebylo to ještě ono. Pomalu jsme se do toho dostávali, chvíli to trvalo. Těmi souboji se Spartakem náš výkon gradoval a odrazilo se to pak v lize.

Po polovině sezony jste se usadili na 3. místě ligové tabulky. Na vedoucí pražskou Slavii ztrácíte sedm bodů. Je známo, že Baník má lepší jaro než podzim. Pomýšlíte ještě na titul?

Na to je ještě brzy. Každopádně bychom rádi zůstali na pohárových příčkách. Na jaře se budeme muset soustředit hlavně na sebe a naše výkony. Je jasné, že pokud chceme získat titul, musíme neustále vyhrávat, sbírat body. Samozřejmě musí ztrácet Slavia, abychom ji dotáhli. Uvidíme, co bude.

Nechyběl jste na podzim ani minutu. Zdraví drží, což vás asi také musí těšit…

Zdravotně až zas tak v pořádku nejsem. Mám problémy s předním stehenním svalem, kde je nějaká boule, ale zatím se to dalo vydržet.

Jste hráč, který dokáže zaskočit na několika postech. Umíte jak v záloze, tak v obraně, navíc snad i na obou stranách…

Jsem rád, že můžu zalepit místo na více postech a pomoci takto mužstvu. Je to taky větší šance pro mě hrát a nemuset se až tolik rvát o místo v sestavě (směje se).

Je tady přestávka. Přichází oblíbené období všech fotbalistů – svátky a s nimi spojený čas odpočinku. Jak vyplníte volno?

Ještě čtrnáct dní zůstávám v Ostravě. Máme naplánovanou nějakou mikulášskou akci, pak tenisový a fotbalový turnaj. Chystám se i na další doplňkové sporty. Pak mě čeká cesta za rodinou do Kladna.