ANTONÍN BUČEK
Talentovaný odchovanec v závěru podzimu pochopil, proč klub jako Baník musí mít dva kvalitní gólmany. A Buček v závěru podzimu obstál. Zvládl především těžký zápas v Boleslavi, kdy se o nominaci dozvěděl pár minut před výkopem.

PETR VAŠEK

Nezazářil, ale rozhodně ani nezklamal. Zkušený brankář prodal poctivý přístup v tréninku i v mistrovských zápasech. Nevyšel mu pouze domácí zápas s Bohemians, kdy pustil dva hloupé góly. Jinak potvrdil, že patří k ligové špičce.

RADIM ŘEZNÍK
Smolař podzimu! Rozjížděl se stejně jako celý Baník pomaleji, ale postupem času se dostal do úžasné formy, kterou zastavilo v zápase s Budějovicemi zranění kolena a následná operace. V devatenácti letech ale má vše před sebou a je pravděpodobné, že dříve nebo později se svého vysněného zahraničního angažmá v Anglii dočká.

RENÉ BOLF
Na podzim dal čtyři góly, ale z toho dva smolně do vlastní sítě. Fanoušci mu někdy vyčítají, že už ztrácí rychlost, kterou ale nahrazuje zkušeností a důrazem v soubojích. Pro tým je důležitý už kvůli své vítězné povaze, nesnáší porážky a vždycky nechá na hřišti všechny síly. Proto je nepostradatelný.

DANIEL TCHUŘ
Celou minulou sezonu poslouchal, že největším problémem týmu je post levého obránce. Poté, co odešel jeho „konkurent“ Petr Čoupek do Brna, všem ukázal, jak kvalitním fotbalistou je. Skvěle podporoval útok, dokáže podržet míč, nezmatkuje.

ALEŠ NEUWIRTH
Trošku usnul na vavřínech, ale třeba v zimní pauze zase zabere a bude lepší. Nevyšel mu hlavně zápas ve Zlíně, kde byl snad u všech šancí soupeře. Ale jinak na protivníky platí důrazem. V lize se už mezi útočníky rozkřiklo, že když se hraje s Baníkem, bude to bolet.

MARTIN LUKEŠ

Pravidelně hrál v základní sestavě jen v samotném úvodu soutěže, kdy ale i on cítil, že to z jeho strany není úplně ono. Geniální přihrávky mu zůstaly, ale chyběla mu kondice. Pak ho přibrzdilo drobné zranění kolena. Do rozjetého týmu se mu naskakovalo i kvůli velké konkurenci v záloze i útoku hodně těžce.

RUDOLF OTEPKA
Fanoušci Baníku ho milují i proto, že nevypustí žádný souboj. Je na něm vidět, jak si angažmá užívá a váží si ho. Vsítil pět gólů, z toho čtyři z pokutových kopů. Nezapomene se ale především na jeho branku z Moskvy, která sice postup neznamenala, ale byla nádherná. Touží s Baníkem vyhrát trofej, pokud se mu to podaří, nikdy se na něj nezapomene.

FRANTIŠEK RAJTORAL
Na podzim bojoval s únavovým syndromem a je pozitivní, že se dokázal na hřiště tak brzy vrátit. Pokud v zimě nabere fyzičku a dostane se do herní pohody, bude zase platným hráčem týmu. Jistý si může být tím, že mu spoluhráči na hřišti pomohou, což bylo vidět i v posledním zápase s Jabloncem.

TOMÁŠ MAREK
Pro tým i trenéra Karla Večeřu je nepostradatelný a dobře to už vědí i fanoušci Baníku. Může hrát snad na každém postu a vždycky obstojí na jedničku. Jediný hráč týmu, který nechyběl na podzim ani minutu. Měl by dostat šanci i v reprezentaci, nikdo jiný z ligy si totiž tak dlouho stabilní formu neudržuje.

MARIO LIČKA

Na začátku kritizovaný, na podzim opěvovaný. Mario Lička rostl s výkonem týmu. I když poprvé v kariéře nastupoval na nezvyklém postu levého záložníka, nikdy se na to nevymlouval a snažil se vždy odvést maximum. Dal pět gólů, parádní byly hlavně jeho nůžky do sítě Bohemians. Ofenzivě pomáhá tím, že se i díky skvělé fyzické kondici pořád nabízí a chce balon.

TOMÁŠ GALÁSEK

Je radost se na něj dívat a fotbaloví fajnšmekři z řad fanoušků Baníku si jeho hru musejí užívat. Pro celý klub je dobře, že se i na jednu sezonu vrátil na Bazaly. Jeho výkon roste se silou soupeře, což bylo vidět hlavně v zápasech se Spartou a Boleslaví. Skvěle čte hru, diriguje celou defenzivu, nezkazí přihrávku. V Ostravě už i malí kluci vědí, proč byl pro bývalého kouče reprezentace Karla Brücknera nepostradatelný.

PETR WOJNAR
Do ligy nakoukl jen krátce, ale určitě zjistil, kde musí přidat. Dlouholetý spoluhráč Řezníka má ale taky vše před sebou a záleží jen na něm, jak se svým talentem naloží. Když bude makat, šanci dostane. Tahle rovnice totiž pod trenérem Karlem Večeřou v Baníku platí.

TOMÁŠ MIČOLA

Odehrál toho více, než asi v létě čekal. Dal tři góly, ale mělo jich být určitě více. Někdy doplácí na zbrklost, která mu ale zase jindy v brejku pomůže. Dal ale gól Spartě i Boleslavi, což se počítá. V tréninku by se měl právě na koncovku nejvíce zaměřit, takové šance jako v Moskvě nebo v Olomouci se prostě musejí proměňovat…

RÓBERT ZEHER

Doplatil na velkou konkurenci v útoku, ale třeba jeho čas přijde na jaře. Pozice střídajícího hráče mu moc nesedí, nepatří k fotbalistům, kteří by za patnáct minut na hřišti jezdili po zadku a ještě dali góly. V tom to měl hodně těžké. Na podzim skóroval jednou, ale zato nádherným lobem na Žižkově.

DAVID STŘIHAVKA

Pět ligových gólů vsítil ve třech zápasech po sobě (10. až 12. kolo), což o něčem svědčí. Potřeboval by se konečně zase někde usadit a prožít podobnou sezonu jako před odchodem do Norwich City, kdy v ostravském dresu vsítil třináct branek. Možná mu i škodí časté spekulace v médiích, které by rozptylovaly i mnohem zkušenější fotbalisty.

VÁCLAV SVĚRKOŠ

Za rok a půl v Baníku nasázel během 38 zápasů 22 branek, což je vizitka hodná střelce. Podzim měl tradičně slabší, ale i tak byl pro tým nepostradatelný. Kromě sedmi gólů totiž i další pro spoluhráče připravil. Přestup do Sochaux by mu měl prospět, každý soudný fanoušek Baníku za osmnáct měsíců poznal, že Svěrky má na víc než hrát českou ligu. Pokud zlepší fyzickou kondici, může být i francouzský klub pouze přestupní stanicí.