„Bylo to jedno z mých nejtěžších rozhodnutí ve fotbalovém životě,“ připustil v rozhovoru pro internetové stránky Baníku Galásek.

Pětatřicetiletý defenzivní záložník právě angažmá v Německu už kvůli rodině, která bydlí v Norimberku, preferoval. „Přišla nabídka a já najednou zase měl šanci hrát fotbal na vrcholové úrovni někde blízko manželky a našich dvou dětí. Bylo to rozhodnutí čistě srdeční a je mi moc líto, že to zkomplikuje situaci Baníku,“ připustil Tomáš Galásek.

Pevně věřil, že fanoušci ostravského klubu na něj proto nezanevřou. „Strašně moc bych chtěl poděkovat Baníku za to, že mě v těžké době přijal. Díky přístupu funkcionářů, trenéra i spoluhráčů, ale především pak i skvělým fanouškům, jsem zase začal mít radost z fotbalu. Když jsem v létě skončil nečekaně bez angažmá, Baník mi podal pomocnou ruku. Budu za to klubu navždy vděčný,“ prohlásil Galásek. Speciálně mu bude líto fanoušků. „Vůbec jsem nečekal, že mě přijmou tak, jak se to stalo. Baník na své fanoušky může být právem hrdý,“ poznamenal Tomáš Galásek, který do Mönchengladbachu odchází kvůli ústní dohodě s šéfem klubu Tomášem Peterou zadarmo. „Tomáš zadarmo přišel a zadarmo odešel, přesto mu patří dík za vše, co pro Baník udělal,“ uvedl předseda představenstva Baníku Tomáš Trucha.

(au, is)