Zatím ani jednou se nepovedlo staré gardě Baníku uspět při silvestrovském derby v duelu s Vítkovicemi. Letos se ale tým z Bazalů na poslední den v roce mocně chystá.

Bývalí hráči Baníku to dokázali už při nedávném halovém turnaji, kde městského rivala deklasovali vysoko 9:3. „Opravdu se teď snažíme, abychom postavili na Silvestra co nejsilnější mužstvo. Už moc chceme vyhrát,“ říkal jeden z organizátorů tradiční akce, sekretář mládeže Baníku Vladimír Procák.
Na akci se poctivě připravují i v táboře soupeře. Vítkovice nechtějí ponechat nic náhodě a na rozdíl od nedávného halového derby by tentokrát měli být v nejsilnější sestavě.

„Těšíme se na to, a doufám, že opět vyhrajeme. Rok od roku je sice těžší dát tým dohromady, ale tentokrát bychom měli být silní,“ řekl sekretář Vítkovic Miroslav Karas, který na hřišti samozřejmě chybět nebude. Vedle něj by se v zápase měla objevit i slavná jména vítkovické minulosti jako například Vlk, Grussmann, Bartl, Trval, Dostál a jiní.

Zápasy mezi Baníkem a Vítkovicemi vždy měly velký náboj a i u starých gard tomu není jinak. „Jsme už sice starší chlapi, ale pořád je to pro nás ohromně prestižní zápas. Každý duel s Baníkem vždy býval vrcholem sezony,“ uvedl Karas.

Zápas na umělé trávě ve Vítkovicích má už tradiční výkop v 11.00 hodin. „Pevně doufáme, že zase přijdou i nejvěrnější fanoušci. Také ti dříve narození hráči se chtějí předvést,“ smál se Vladimír Procák a jen si přál, aby hráčům přálo počasí: „Už jsme zažili kdeco, tak snad letos bude příjemně.“ Pro fanoušky bude otevřena restaurace i bufet vedle umělé trávy, takže i v případě mrazu se budou mít čím zahřát.

(au, mao)