Ve Vídni na letišti totiž zůstala polovině týmu zavazadla. „Prostě se nevešla do letadla, měli jsme kvůli tomu skoro hodinové zpoždění,“ kroutil hlavou ředitel klubu Tomáš Trucha, jenž měl společně s vedoucím mužstva Tomášem Bernadym po příletu do Turecka práce nad hlavu.

„Jsme tady potřetí, takže těžíme ze zkušeností. Na letišti si musíte nejprve udělat známé, aby se s vámi někdo vůbec bavil. Tak to v Turecku chodí,“ pousmál se Trucha. „Spali jsme asi tři hodiny, protože hned brzo ráno jsme na letiště jeli situaci znovu řešit.“

Středeční dva plánované tréninky tak byly hodně nezvyklé a hráči i trenéři při nich museli improvizovat. Na dopoledním tréninku na travnatém hřišti vedle hotelu Kremlin Palace, kde Baník opět bydlí, se hlásilo jedenáct hráčů. „Zbytek kluků, kteří nemají kopačky, šli buď do posilovny, nebo do bazénu,“ uvedl asistent trenéra Karel Kula. „Problém to ale zase tak velký není, po letu je trénink stejně spíše volnější. Věřím, že večer už bude všechno v pořádku a kluci budou mít věci u sebe,“ poznamenal Kula.

Stejně se na celou věc díval i hlavní kouč Karel Večeřa. „Bylo by nepříjemné, kdyby tyto problémy ovlivnily čtvrteční zápas s Dinamem Bukurešť a my třeba museli při složení sestavy improvizovat,“ řekl Večeřa.

Ostravští fotbalisté ale brali situaci s nadhledem i typicky českým humorem. „V teniskách jsem ještě mistrák nikdy nechytal,“ žertoval gólman Antonín Buček, který trénoval ve vypůjčených věcech. „Ráno jsem obešel pokoje a od každého si půjčil něco. Trénovat se musí,“ hlásil Buček.

Po obědě byl ostravský tým i členové výpravy přece jen klidnější. „Volali nám z letiště, že zavazadla jsou na cestě do Antalye. Tady ale nikdy nevíte, takže jistotu budeme mít, až když je budeme mít na hotelu,“ řekl Trucha.

Podobné problémy jako Baník ale má i v Antalyi tradičně více klubů. „Ještě hůře na tom je Zaglebie Lubin, který tady nemá zavazadla už tři dny. Jeden den, je proti tomu v pohodě,“ řekl s nadhledem polský manažer Jacek Kopka, který herní soustředění v turecké Antalyi polským a českým klubům zajišťuje. „Museli jsme to nějak řešit, ale moc možností nebylo. Museli trénovat ve věcech, ve kterých letěli, něco jsme jim vypůjčili,“ dodal Kopka.