Kromě tréninků mu k tomu pomohou i čtyři přípravné zápasy, kdy změří síly s lídrem rumunské ligy Dinamem Bukurešť (čtvrtek 16 hodin). „Na soupeře se speciálně nepřipravujeme, protože stejně nevíme, v jaké nastoupí sestavě. Spíše se díváme sami na sebe,“ uvedl Večeřa.

Počítá s tím, že už dá šanci starším a zkušenějším hráčům, kteří na umělé trávě v Ostravě nehráli. „To se týká Reného Bolfa, Dana Tchuře nebo Martina Lukeše,“ poznamenal Večeřa.

Potvrdil taky, že premiéru v ostravském dresu si odbude defenzivní záložník Jan Hable. „Počítám s ním, že ho už vyzkoušíme.“

Ostravský kouč má jasno v tom, na co se jeho celek v Turecku zaměří. „Chci tady vyzkoušet některé nové věci, právě nyní je na to ideální čas i prostor. Určitě minimálně v jednom zápase nastoupíme v nejsilnější sestavě. Ten první to ale určitě nebude, protože Lukáš Vácha má puchýř na noze a fit není ani Franta Rajtoral,“ řekl Večeřa.

Ideální sestava Baníku se dá po odchodech Svěrkoše a Galáska v této chvíli jen těžko odhadnout. Právě herní kemp naznačí, jak na tom nové posily i konkurenti na jednotlivé posty jsou. Zatímco v minulých letech byla sestava takřka jistá, nyní má až nezvykle mnoho otazníků.

Předvést se bude třeba chtít pravý obránce Lukáš Vácha, který přišel ze Slavie. „Chtěl bych ho vyzkoušet v návaznosti na Tomáše Marka. Ale právě Tomáš Marek může hrát na více postech, ve středu zálohy, nebo taky vlevo. Těch možností máme doopravdy hodně.“

Velké výzvy čekají i na útočníky Davida Střihavku a Róberta Zehera, kteří mají po odchodu Václava Svěrkoše ideální možnost prokázat své střelecké kvality. „Na jejich součinnost se taky zaměříme, protože David Střihavka toho kvůli zranění zatím moc nenatrénoval,“ připomněl Večeřa. Boj o post brankářské jedničky čeká na Petra Vaška a Antonína Bučka, který je po zranění kolene z posledního přípravného zápasu už zcela v pořádku.

I proto je jasné, že letošní herní soustředění v Antalyi bude mít pro aktuálně třetí tým ligy náboj. Jarní část ligy, ve které si bude chtít ostravský tým opět vybojovat účast v evropském poháru, si nikdo z hráčů nebude chtít nechat ujít.