Generální manažer Verner Lička sice před zápasem s návštěvou váhal, protože vytrvalý déšť na nekryté tribuně nesliboval zrovna ideální fotbalový zážitek. „Naštěstí jsme si koupili na stadioně pláštěnky, takže to bylo v pohodě,“ usmál se Lička, který už před zápasem myslel i na příznivce Baníku. „Člověk se učí celý život. I taková zkušenost je pro mě poučná, protože až tady jsem si před utkáním uvědomil, jak se naši fanoušci dívají na fotbal na Bazalech. I proto je dobře, že v Ostravě bude stát nový moderní fotbalový stánek. Ale nejsme z cukru, takže se to vydržet dalo,“ řekl Lička, kterému se utkání líbilo.

Besiktas, v jehož dresu nastoupili i Tomáš Sivok a Filip Hološko, byl jasně lepší a s přehledem zvítězil. „Hološko se mi teda líbil daleko více. Byl aktivní a poctivě i bránil. Potvrdil pověst elitního útočníka turecké ligy,“ zhodnotil diplomaticky výkony česko-slovenského dua Lička.

Sivokovi se zápas, který sledovalo šest tisíc fanoušků, doopravdy moc nevydařil a byl v 65. minutě střídán. „Besiktas měl zápas jasně pod kontrolou, byl o třídu lepší,“ dodal Lička.

Baník si oddychl, zavazadla dorazila
Antalya - Obrovský balvan spadl ve středu večer ze srdce řediteli Baníku Tomáši Truchovi, když na recepci hotelu Kremlin Palace dorazila ztracená zavazadla ostravských hráčů. Jediným smolařem se stal levý obránce Mario Križan, jehož taška zřejmě uvízla na vídeňském letišti. „Všechny osobní věci mám, bohužel nemám to nejdůležitější, což jsou kopačky,“ kroutil hlavou Križan, který si už ve čtvrtek ráno ve fotbalovém obchodě u tréninkového hřiště koupil nové. „Naštěstí hned několik kluků má stejně velkou nohu, takže jsem mohl trénovat i ve vypůjčených,“ dodal Križan.