Loni se tým Karla Večeři střetl s Dinamem Tbilisi, který vedl Dušan Uhrin starší. Letos zase čtvrteční zápas ostravského týmu s Dinamem Bukurešť sledoval mladší syn kouče vicemistrů Evropy z Anglie, který momentálně pracuje v rumunské Kluži. „Loni to byla tátova ostuda, takhle vysoko prohrát,“ řekl Dušan Uhrin mladší, který si během angažmá v Temešváru udělal velmi dobré jméno.

Po lednovém odvolání dlouho bez práce nezůstal a zamířil do Kluže, kde zatím ale pracuje jako sportovní poradce. V Rumunsku totiž platí pravidlo, že každý trenér může během roku působit pouze u jednoho týmu.

Do Temešváru Dušan Uhrin mladší přivedl i exostravského útočníka Lukáše Mageru, se kterým byl český kouč nastupující generace spokojený. „Dával důležité góly, hrál dobře,“ pochválil odchovance Baníku Uhrin mladší. I když to neřekl přímo, rozhodně by se nebránil tomu, aby ho urostlý útočník následoval do Kluže. I o tom se v rumunských médiích dokonce už spekulovalo. „Lukáš nasbíral na podzim osm žlutých karet, což je vcelku velký problém. V Rumunsku totiž platí pravidlo, že při deváté a každé další žluté kartě stojíte vždy jeden zápas,“ vysvětlil Uhrin mladší.

Magera přitom s karetními prohřešky bojoval i v Baníku, kdy byl často trestán i kvůli zbytečným diskusím s rozhodčími. „V Temešváru je ale dostával po faulech s obránci, kteří tady jsou spíše siloví. Lukáš, jako hrotový útočník, soubojů svedl v každém zápase nespočet,“ dodal Uhrin mladší.