Ty v danou chvíli znamenaly aspoň na chvíli posun ze sestupových vod. „Terén byl hodně špatný. Zrovna pohledný fotbal se nehrál, ale důležité je, že jsme vyhráli a získali tři body. V naší situaci bereme každý bod,“ říká Václav Svěrkoš, který odehrál celých devadesát minut. Utkání sledovalo dvacet tisíc fanoušků. „Tu podporu jsem vnímal, pomohla nám všem,“ je přesvědčen.

V utkání se věnoval hlavně defenzívě. „Takový úkol jsem dostal od trenéra. Měl jsem hrát spíše odzadu, vypomáhat záloze. Turek Erding hrál typického útočníka. Rodák z Třince stačil kromě defenzivních úkolů zvládat i podporovat útok. Jeho přesný centr z prvního poločasu poslal záložník Belay k pravé tyči, kde musel hostující gólman Mandanda konečky prstů vytahovat míč na roh. „Po tom nervózním úvodu mi ta akce hodně pomohla, pak už jsem se cítil výborně,“ pokračuje Svěrkoš, který přitom vůbec nemusel utkání dohrát. Těsně před poločasem po ostrém hlavičkovém souboji začal pokulhávat a žádal o střídání. Nakonec však zápas dohrál. „Píchlo mi v koleně, bylo to dost nepříjemné. V první chvíli jsem chtěl jít dolů, ale chybělo do přestávky jen pět minut, tak jsem to už vydržel,“ popisuje inkriminovaný moment Svěrkoš. „V úterý bych měl odjet do Stuttgartu za doktorem, který se mi na to mrkne,“ uzavírá Svěrkoš.

Hosté nastřelili dvě břevna, měli územní převahu, ale z pětitisícového městečka u švýcarských hranic odjížděli s prázdnou.

FC Sochaux-Montbéliard – Marseille 1:0 (1:0) Branka: 24. Erding. Žluté karty: Pitau – M´bami. Rozhodčí: Jaffredo – Martin, Philippe. Diváci: 19 972.

FC Sochaux-Montbéliard: Richert – Carlao, Perquis, Faty, Daf – Pichot, Pitau (cap.), Boudebouz, Maurice-Belay – Svěrkoš, Erding (86. Privat). Trenér: Francis Gillot.