„Přihlášené jsme měli čtyři fanoušky, kteří měli o zájezd velký zájem, ale nakonec kvůli komplikacím s cestováním i vyšší ceně nakonec od cesty do Antalye upustili,“ uvedl tiskový mluvčí Igor Bruzl.

Zatímco v loňském roce fandila během přípravných zápasů desítka fanoušků, letos se musí Otepka & spol. obejít bez chorálu Baníčku, my jsme s tebou. „Loni se cena platila v amerických dolarech, nyní v eurech, proto byla o třetinu vyšší. Věříme ale, že příští rok už s námi zase v zimě fanoušci poletí,“ poznamenal Bruzl.

I tak si ale někteří hráči během sobotního zápasu s Vojvodinou, který se hrál na hlavním hřišti Wow Fotbal Center, vysloužili potlesk. Na hlavní tribuně totiž držela palce svým spoluhráčům hned šestice ostravských fotbalistů (Marek, Bolf, Hable, Metelka, Lička, Přecechtěl, Řezník), která nebyla nominována k zápasu. Bouřlivý aplaus trvající několik vteřin si vysloužil v závěru prvního poločasu Daniel Tchuř. Zkušený levý bek v tísni u postranní čáry posadil při kličce na zadek srbského útočníka a ještě ho přitom potupil jesličkami. Ostravští hráči byli u vytržení a Tchuř jim potlesk opětoval vzdušným polibkem. „Dane, ty ses dneska prodal,“ křičel na spoluhráče René Bolf.

Ve stejném hotelovém komplexu Kremlin Palace jako Baník bydlí v těchto dnech devatenáct týmů a jediným klubem, který zde letos má příznivce, je Hajduk Split.