Fotbalisté ho trávili většinou v hotelovém bazénu, kde je také vířivka a sauna. Vpodvečer došlo i na několik vypjatých zápasů v herně hotelu Kremlin Palace, kde jsou kromě desítky zábavných automatů také kulečníkové a biliárové stoly.

V nelítostný se nakonec změnil souboj Rudolfa Otepky a René Bolfa, který nakonec vyzněl těsně pro stopera Baníku. „A to jsem ještě v závěru zápasu nepodepsal jednu desítku,“ přiznal Bolf, který kulečník hraje během soustředění rád. „Jsme stará škola, my si raději dáme kulečník než playstation,“ řekl Bolf. Svému spoluhráči i spolubydlícímu z pokoje měl co vracet.

Taky v Antalyi totiž hráči v neděli žili atraktivním finálovým zápasem na tenisovém Australian Open mezi Federerem a Nadalem, který většina hráčů mezi tréninky s napětím sledovala. „Fantastický zápas, jenom škoda, že to Roger nevyhrál,“ litoval Bolf.

Tak jak je při sympatiích rozdělen tenisový svět, stejně jsou na tom i hráči Baníku. Mezi věrné příznivce vítěze Nadala patří Řezník nebo právě Otepka. „Nadal hrál skvěle,“ uznale pokyvoval hlavou Otepka, který si právě Bolfa během zápasu hodně dobíral. „On zase patří k věrným příznivcům Federera, tak jsem ho trošku škádlil,“ usmíval se ostravský záložník. Tenis na jejich pokoji hrál prakticky celý týden. „Dívám se na něj raději než na fotbal,“ připustil Bolf, který si stejně jako Otepka tenis i rád zahraje. „Navíc ho hraje i dcera, takže k němu mám nyní hodně blízko,“ dodal Bolf.

Baník čeká třetí test

Ostravský Baník čeká dnes v Antalyi třetí přípravný zápas, ve kterém svěřenci trenéra Karla Večeři změří síly s jedenáctým týmem ukrajinské ligy FK Kryvbas Krivoj Rog. Hrát by už mohl i Mario Lička, který včera dopoledne poprvé naplno trénoval. „Doktor Boglevský mi z kolena vytáhl výpotek a je to výrazně lepší, cítím se v pohodě,“ řekl Mario Lička.