Postaral se o něj útočník Róbert Zeher, který ve 26. minutě vyrovnával na 1:1. A trefa to byla parádní, protože slovenský útočník před gólem potupil ukrajinského obránce jesličkami. „Konečně nám to tam spadlo. Měli jsme i další šance, které jsme už ale nedokázali proměnit. Do startu ligy ještě nějaký čas zbývá, tak to ještě musíme zlepšit,“ uvedl Zeher, který je v zimní přestávce s pěti góly nejlepším střelcem Baníku.

Ostravský celek mohl rozhodnout po přestávce, kdy šel dvakrát sám (49. a 53. minuta) na brankáře Střihavka, ale skórovat se mu nepodařilo. „Je ale dobře, že jsme se do šancí dostali. Taky tentokrát jsme šli do zápasu z plného zatížení, takže byla na našem výkonu trošku znát i únava. Ale o tom to na herním soustředění je. Byl to klasický zápas s ukrajinským soupeřem. Spíše se bojovalo, než hrál fotbal. Bylo to o vůli a nasazení a agresivitě,“ zhodnotil duel Zeher.

S jeho slovy souhlasil i ostravský trenér Karel Večeřa. „Pro útočníky to jsou těžké zápasy, ale právě o nasazení a soubojích dnešní fotbal je. Z tohoto hlediska jsou podobné zápasy prospěšné. Někdy to prostě bolí, ale i my faulujeme, takže se s tím musí kluci na hřišti srovnat,“ mínil Večeřa.

Poprvé v Turecku dal šanci nejsilnější sestavě. Problémy se zády nepustily na hřiště Reného Bolfa a volno dostal i Mario Lička. „Ten už ale s námi zase naplno trénuje,“ řekl Večeřa, který byl opět spokojený s obrannou hrou svého týmu. „Až na ten gól to bylo v pořádku. Byl to pro nás v každém případě důležitý test,“ poznamenal Večeřa.

Proti minulým zápasům střídal jen jednou. „V útočné fázi jsme si konečně vypracovali šance, bohužel jsme skórovali jen jednou. Směrem dopředu hru musíme ještě zlepšit,“ poznamenal Večeřa. „Pozitivní je i to, že celý zápas odehrál Martin Lukeš,“ uvedl Večeřa.

Ostravský celek se v Antalyi hodně věnuje i presinku, kterým několikrát pořádně zaskočil soupeře. „Je to dobrá zbraň. Několikrát jsme je tam zavřeli a získali lehce míče. Škoda, že se nám nepodařilo z toho dát gól. V nejsilnější sestavě jsme hráli poprvé, což sehrálo taky svou roli,“ řekl Zeher.

V posledním zápase v Antalyi ve čtvrtek Baník změří síly s polským týmem Jagiellonia Bialystok. „Šanci dostanou hráči, kteří nyní nehráli,“ dodal Večeřa.

Baník Ostrava – FK Kryvbas Krivoj Rog 1:1 (1:1). Branky: 26. Zeher – 23. Motuz. Rozhodčí: Shampin.

FC Baník Ostrava: Vašek – Vácha, Neuwirth, Pavlík, Marek – Lukeš, Otepka, Hable, Tchuř – Zeher, Střihavka (79. Přecechtěl).