V sobotním utkání 25. kola zavelel brankou k obratu svého Sochaux v utkání na půdě Lorientu. Domácí sice vedli po brance Gameira z 23. minuty 1:0, ale předposlední celek tabulky pak hlavně díky českému reprezentantovi skóre otočil.

Svěrkoš vsítil svůj třetí gól v pátém utkání v 66. minutě. O zisku tří důležitých bodů pak rozhodl v 90. minutě turecký útočník Erdinc. „První poločas byl z naší strany hrozný. Možná se na tom projevilo i to, že dal kouč šanci hodně novým hráčům. Předešlé dva zápasy v Lille (2:3) a doma s Toulouse (1:2) jsme smolně prohráli. Trenér chtěl udělat změnu a sestavu hodně omladil. Vždyť jsem byl na hřišti druhý nejstarší,“ poznamenal pětadvacetiletý bývalý útočník ostravského Baníku.

Sochaux se zvedlo po přestávce, kdy se v 66. minutě trefil právě Svěrkoš. „Má pozice se zdála vcelku jednoduchá, střílel jsem do odkryté branky, ale nakonec se po míči ještě natahoval gólman. Naštěstí to tam ale spadlo. Po vyrovnání jsme měli i dost šancí, ale jednou nám brejk zastavil praporek pomezního, podruhé jsme zase nebyli přesní v koncovce,“ poznamenal Svěrkoš, který byl střídán v 88. minutě. Vítězný gól spoluhráče Erdinca tak sledoval už z lavičky. „Abych byl upřímný, už jsem počítal s remízou. A stejně to brali i spoluhráči. Po tom zpackaném prvním poločasu, by i zisk bodu byl dobrý. Usmálo se na nás ale štěstí, které nám v předešlých dvou zápasech chybělo,“ mínil Svěrkoš, jehož tým i po výhře zůstává v tabulce na předposlední pozici. „Nyní nás čekají další dva důležité zápasy, kdy doma hostíme Nice a hrajeme na půdě posledního Le Havre. Potřebujeme udělat bodovou šňůru a odpoutat se ze sestupových příček,“ dodal Svěrkoš.