„Skvělou práci při akci odvedl turecký útočník Erdning, který mě našel volného na hranici malého vápna. Trefil jsem to po zemi a míč se ještě odrazil od tyčky,“ popsal Václav Svěrkoš svou pátou trefu v devátém utkání.

Byl rád hlavně za zisk tří bodů, které jeho celek nutně potřeboval. „Byl to další duel o šest bodů, protože Nancy už má před námi náskok jen bod. Spodek tabulky se vyrovnal, už se nám zase dýchá mnohem lépe,“ poznamenal Svěrkoš, jehož tým se dostal na sedmnáctou, nesestupovou pozici.

Výhru svého týmu označil za zaslouženou. „Hlavně proto, že jsme ještě neproměnili penaltu,“ připomněl Svěrkoš. Pokutový kop se kopal po faulu na něj. „Míč si vzal Erdning, ale nekopl to dobře. Já se pak dostal k odraženému míči a měl před sebou prázdnou branku. Zezadu mě ale protihráč doslova sestřelil, ale sudí už další penaltu neodpískal. Nakonec nás ale tento moment nemrzel,“ oddechl si Svěrkoš, který byl střídán v 88. minutě. A spokojení fanoušci Sochaux mu připravili dojemné ovace ve stoje. (au)

Gól Václava Svěrkoše si můžete prohlédnout na adrese: http://www.tvgolo.com/football.php?subaction=showfull&id=1237111847&archive=&start_from=&ucat=44&.