Náhrady za dva posledně jmenované jsou vcelku jasné, i proto ostravský trenér plány ani neskrýval. „Na stoperu nastoupí Petr Pavlík. V přípravě, zápasech za juniorku i v tréninku si o šanci říká a těším se na jeho výkon. Petr je perspektivní bek,“ uvedl trenér Baníku. Také náhradu za Tomáše Marka není těžké uhodnout, protože na postu defenzivního záložníka nastupuje Jan Hable.

Pouze v útoku visí jeden otazník. Vedle Róberta Zehera, který naposledy Teplicím vsítil vůbec první jarní gól, nastoupí někdo z trojice Martin Lukeš, Tomáš Mičola, Mario Lička. „Rozhodneme se podle tréninků i terénu. Změní se i skladba zálohy, protože se uzdravil Rudolf Otepka,“ řekl Karel Večeřa.

Právě těžký terén na hranici regulérnosti bude podle ostravského kouče dalším protivníkem týmu. „Ale zápas s Teplicemi nám ukázal, jak se dá uspět. Vzhledem k terénu to bude i o morálce a vůli, poslední výhra by nás i v tomto ohledu měla zase posunout dopředu. Chceme bodovat a věříme, že na to máme. Podle předpovědi nás čekají asi složité podmínky, tak to bude žádat spíše jednodušší fotbal,“ dodal Karel Večeřa.

1. FK PŘÍBRAM - FC BANÍK OSTRAVA

Sobota 21. března – 17 hodin

Poslední vzájemný zápas Baník – Příbram 2:0 (0:0), hráno v neděli 21. září 2008. Branky: 68. Bolf, 90+1. Nohýnek vlastní. Rozhodčí Jílek, ŽK: Tchuř - Pleško, Tomašák, Nechvátal, 3823 diváků.

Odehrané ligové zápasy na jaře

Příbram: Č. Budějovice – Příbram 2:2, Příbram – Teplice odloženo na 29. března, Liberec – Příbram 1:0, Plzeň – Příbram 0:0.

Baník: Brno – Baník 2:0, Baník – Žižkov 0:0, Slavia – Baník 1:0, Baník – Teplice 1:0.

Nejlepší střelci

Příbram: Huňa 10, Klesa 3, Biyik Oguzhan, Borek, Pleško a Štochl po 1.

Baník: Otepka, Lička a Střihavka po 5, Mičola 3, Bolf a Zeher po 2, Lukeš a Tomašák (v Příbrami) po 1.

Karetní tresty

Příbram: nikdo.

Baník: Marek a Neuwirth – 4 ŽK (1x stop).

Pravděpodobné sestavy

Příbram: Hruška – Plašil, Müller, J. Štochl, Pleško – Klesa, Tarczal, Borek, Šmejkal – Nechvátal, Huňa.

Baník: Baník: Vašek – Zawada, Pavlík, Bolf, Tchuř – Rajtoral, Hable, Otepka, Lička – Lukeš (Mičola), Zeher.

Historická bilance

Z 23 duelů je úspěšnější Baník, který vyhrál 13 zápasů, čtyřikrát se zrodila remíza a šest utkání skončilo vítězstvím Příbrami při skóre 42:21 ve prospěch týmu z Bazalů. Na stadionu U Litavky se baníkovcům daří, prohráli tam totiž naposledy 23. března 2003.