„Tak naštvaný jsem na fotbale snad ještě nebyl,“ řekl bezprostředně po sobotním utkání Petera. Baník na jaře třikrát prohrál venku (Brno 0:2, Slavia 0:1, Příbram 1:2) a po domácí remíze se Žižkovem (0:0) a výhře nad Teplicemi (1:0) daleko zaostal za očekáváním.

Vedení Baníku se situací a hlavně posledním výkonem detailně zaobíralo . Jasné je, že hráče přijde porážka U Litavky draho. Potvrdil to v tiskovém prohlášení zaslané médiím i tiskový mluvčí klubu Igor Bruzl. „Hráči zaplatí fanouškům vstupné na domácí utkání s Plzní. Podrobnosti oznámíme příští týden,“ uvedl Bruzl. Utkání se hraje na Bazalech v sobotu 4. dubna a právě v něm by se mohl a měl tým trenéra Karla Večeři odrazit k lepším výsledkům.

Důvody jsou podle vedení klubu zcela jasné. „Varování přišlo v minulosti už několikrát. Třeba i v minulé sezoně po porážkách v Kladně a Českých Budějovicích. Také poslední porážka v Příbrami nebyla o fotbale a formě, ale hlavně přístupu. A ten nebyl hodný jména FC Baník Ostrava,“ uvedl Bruzl.

Podle informací Deníku nejsou vyloučeny ani změny v hráčském kádru. Vzhledem k tomu, že přestupní termín už skončil, jednalo by se v každém případě o přeřazení některých hráčů do třetiligové rezervy.