Zdá se, že máte na reprezentačním srazu skvělou náladu.

Jsem celkově moc spokojený. Sochaux už není na sestupovém místě, i když jen o skóre, takže si na druhou stranu nevyskakujeme. Ale je hned lepší pocit vidět se nad čárou.

Nevadí vám hrát ve Francii o záchranu?

Člověk by hrál raději o poháry, ale depky z toho nemám. Do konce zbývá devět kol a máme spočítané, že čtyři výhry by k záchraně měly stačit. Navíc máme ze všech týmů ze suterénu nejlepší los, se všemi ohroženými hrajeme doma. Jsem si jistý, že to vyjde! Jsem moc rád, že hraju pravidelně a dávám góly.

Z dvanácti branek Sochaux od vašeho příchodu jste jich dal pět. Neříkejte, že nejste miláčkem fanoušků!?

Zastavují mě i na ulici, ale já jim nerozumím (směje se). Také ze strany médií o mě je zájem. Mám privilegium: novináři mi dávají otázky anglicky a já odpovídám německy. Ale ve Francii si každý potrpí, abyste mluvili jejich jazykem. Učím se pilně, ale abych se dal se spoluhráči do řeči, probral s nimi fotbal, zasmál se, to ještě moc ne. Občas sedím tiše v rohu, což není dvakrát příjemné…

Čím to, že je Sochaux vaším nejlepším zahraničním angažmá?

Ale tak první rok v Německu jsem taky nebyl úplně marný… (směje se) To víte, Sochaux je malé město, není kam zajít na pivo a jsem usazenější. Člověk si v životě musí projít vším.

Máte formu, takže jste přijel na sraz s ambicemi na základní sestavu?

Nerad bych to celé odseděl na lavičce. Rád se na plac dostanu, ale uvidíme.

Trenér Rada poslední dobou hodně sází na hru na jediného útočníka. Myslíte, že teď by reprezentace mohla nastupovat s dvojicí hrotů?

Já doufám, že budeme hrát na tři (směje se). V Sochaux nastupuji jako podhrotový hráč, vpředu je Turek Erding. Sice jsem toho s Milanem Barošem moc neodehrál, ale něco podobného by nám mohlo sedět. Dával bych mu míče do úniků. Ale s tímhle musíte za někým jiným.

Baroš i vy máte formu…

…Milan je česká jednička. Jsem moc rád, že mu to šlape. Je ve velké formě.

Vidíte blížící se dvojzápas jako klíčový pro celou kvalifikaci?

Budou to velice důležité zápasy. Budu rád, když z nich odjedu se stejně dobrou náladou, s jakou jsem na ně přijel.