Zápas proti druhému celku se ale neuskutečnil na porubském stadionu, ale hrál se na umělé trávě ve Vítkovicích. „Naše hřiště je hodně bahnité a nechtěli jsme ho zničit. Zvolili jsme proto umělku. To byl jediný důvod,“ řekl trenér Poruby Zdeněk Svatonský.

Ačkoli obě mužstva v tabulce dělily jen dvě příčky, hosté asi přece jen byli favority. A potvrzovali to hned od samého začátku. V úvodních minutách se dostali do dvou slušných šancí, ale brankář Janoš byl na místě. Teprve pak se hra vyrovnala a udeřit mohlo i na druhé straně. Horák si vyskočil na centrovaný míč a hlavou jej poslal do země. Bohužel balon se odrazil nad břevno. „Věřím, že kdyby se hrálo na trávě, skončí to v brance. Umělka má přece jen jiné parametry, takže to šlo nad,“ posteskl si Svatonský.

Začátek druhé půle byl ve znamení domácích. Velkou šanci otevřít skóre měl Chodílek, který šel sám na brankáře. Ale neuspěl. A tak udeřili hosté, kteří využili jednu ze standardních situací. Trestný kop se po teči odrazil za Janošova záda. Porubský gólman pak potvrdil svou dobrou formu pár minut před koncem, když chytil penaltu.

„Na problémy, které jsme během zimy řešili, to nebylo až tak špatné. Ale prostě potřebujeme čas. Kluci se musí sehrát a evidentní to bylo v záloze. Vždyť Chodílek s Kaštovským spolu hráli poprvé v životě. Prostě nám chyběl hráč typu Sluky. Ten je nemocný a snad bude co nejdříve připraven,“ řekl k porážce kouč divizního nováčka.

Porubu teď čeká hodně těžký los. V úterý zajíždí k dohrávce do Města Albrechtic, což je tým, který má ve svém středu hráče jako jsou Dombi, Pejša či Hornyak. A o víkendu jedou do Šumperku. „jsou to všechno týmy ze shora. Pokusíme se u nich uspět, pak bychom měli mít papírově snažší los,“ dodal Svatonský.

Poruba - Velké Losiny 0:1 (0:0)

Poruba: Janoš - Švec, Wojnarowsky, Laub, Struchlík - Chrenko, Chodílek, Kaštovský, Horák - Martinka, Svatonský.