Kdo si myslel, že nespokojenost s jarními výsledky a výkony fotbalistů ostravského Baníku vyznějí do ztracena, ten se mýlil.

Šéf klubu Tomáš Petera si totiž vyžádal po sportovním úseku hlubokou analýzu, která pro svěřence trenéra Karla Večeři nedopadla moc příznivě.

Z rozboru vyplývá, že u šesti hráčů nepanuje spokojenost s jejich výkonností nebo přístupem. „Tyto, ale stejně tak i všechny ostatní hráče, budeme teď pozorně sledovat a po třech následujících zápasech během příštího týdne se pak rozhodneme, co bude následovat,“ nechal se slyšet Tomáš Petera. Podle kuloárních zpráv je velká nespokojenost s klíčovými hráči týmu. „Podobné výkony jako naposledy v Příbrami nehodláme tolerovat,“ poznamenal Petera.

Ostravský celek čeká v příštích dnech hodně náročný program. Nejprve se v sobotu utká doma s Plzní, pak hraje v pohárovém čtvrtfinále na půdě Slovácka a následně i v ligovém utkání na hřišti Liberce.

Zabrat by měl Baník už v sobotu, kdy se na Bazalech představí Plzeň. Utkání to bude výjimečné, protože vstupné platí fanouškům hráči ostravského klubu. „Možnost jít na fotbal zdarma se týká všech sektorů kromě hlavní tribuny, na které je většina sedadel předplacených, a rovněž sektoru pro fanoušky hostů. Na obou těchto místech se platí standardní vstupné. Zdarma si lístky do sektorů L, P, S a V1 můžete vyzvednout od úterka ve Fan shopu Baníku na Kuřím rynku. Dvě hodiny před utkáním pak budou na kasách,“ poznamenal tiskový mluvčí Baníku Igor Bruzl.

FC Baník nezapomněl ani na fanoušky, kteří svůj tým podporovali při utkání v Příbrami. „Kdo ukáže lístek z duelu U Litavky ve Fan shopu v průběhu tohoto týdne, může buď získat zdarma kalendář anebo sérii tří plakátů Baníku. Lístky budou jen označeny na zadní straně, fyzicky si je fanoušci budou moci ponechat na památku,“ pokračoval Bruzl.

Utkání s Plzní má výkop v sobotu 4. dubna v 17 hodin.

BANÍK V AKCI

Sobota 4. dubna – 17 hodin: FCB –Plzeň.

Středa 8. dubna – 18 hodin: Slovácko – FCB (čtvrtfinále Pohár ČMFS)

Neděle 12. dubna – 20 hodin: Liberec – FCB.