Ti totiž vám – a třeba i známým – zaplatí vstupné na ligové utkání s Plzní. Stačí maličkost: dostavit se odpoledne na Bazaly. „Možnost jít na fotbal zdarma se týká všech sektorů kromě hlavní tribuny a rovněž sektoru pro fanoušky hostů. Zdarma si lístky můžete vyzvednout do 15 hodin ve Fan shopu na Kuřím rynku, potom budou k dostání přímo v pokladnách na Bazalech,“ potvrdil tiskový mluvčí Baníku.

Už podle zájmu v průběhu týdne je jasné, že hráče přijde poslední porážka v Příbrami draho. „Za první dva dny si lístky vyzvedlo více než dva tisíce fanoušků,“ poznamenal Bruzl.

Samotní hráči se na trest vedení klubu dívají s nadhledem. „Trest respektujeme a bereme ho, i když na něj máme třeba jiný názor. Chceme hlavně vyhrát a konečně podávat výkony, jaké se od nás čekají,“ uvedl Mario Lička.

Záložník Baníku se, stejně jako novináři během tradiční čtvrteční tiskové konference, o množství vydaných lístků s úsměvem zajímal. „Klidně ať přijde osmnáct tisíc a je plno. Fotbalu, a hlavně našemu výkonu to jenom prospěje,“ poznamenal Lička.

Že to budou mít fotbalisté Baníku pořádně drahé, nasvědčuje i příznivá předpověď počasí. Dnes se má teplota vyšplhat až na dvacet stupňů Celsia. „Jarní počasí by ale mělo sedět i nám na hřišti. Na lepším terénu se dá více kombinovat, což by nám mělo sedět. Přece jen už zima a déšť působily na všechny hodně depresivně. Bylo by super, kdyby s jarem přišlo i naše zlepšení,“ uvedl tradičně pozitivně naladěný Lička.

Zda se kromě sluníčka budou smát i fanoušci Baníku, bude jasné večer.