„Co k tomu říct? Jasná penalta, prostě jsem ho potáhl,“ poznamenal Tchuř. „Byl to zlomový moment. Nešlo o zkrat ani nic podobného, prostě to byl instinkt. Petržela by šel sám na bránu, tak jsem po něm sáhnul. Je mi to líto,“ díval se do země Tchuř.

Měl na sebe obrovskou zlost a svůj faul označil jako hrubou chybu. „Měl jsem to celé řešit jinak. Jenže já podběhl balón a najednou měl Petrželu za zády. Bohužel jsem tím posadil Plzeň na koně,“ konstatoval Tchuř, jehož tým pak ještě inkasoval dvakrát. „Po třetím gólu jsme se pak už položili úplně. Udělal jsem velkou chybu, bohužel i ty k fotbalu patří a bohužel rozhodují zápasy,“ říkal smutně Daniel Tchuř.

Dobře věděl, že jeho chyba přišla v nejhorší chvíli. „Dali jsme vyrovnávací gól a opravdu jsme věřili, že jsme schopni s výsledkem něco udělat. Cítil jsem to. Jenže pak jsem to všechno zkazil. V závěru už jsme kupili chybu za chybou, byli jsme nervózní, psychicky jsme dole,“ podotkl Tchuř, který měl výhrady i k špatnému vstupu do utkání: „Zase z první rány přišel gól, ještě po brejku, když jsme sami kopali roh.“

I Tchuřovi je jasné, že Baník se musí rychle otřepat. Ve středu totiž hraje na Slovácku. „Možná je dobře, že jsme dostali přes nos právě teď a ne třeba na Slovácku. Přes Český pohár vede cesta do Evropy, protože v lize už je to hodně špatné,“ dodal Tchuř.